آزادی 22 زندانی جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان همزمان با دهه فجررحمدل بامری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داست: مجموع بدهی این افراد 30 میلیارد ریال بود که با کمک خیران 10 میلیارد ریال به شاکیان پرداخت و حدود 20 میلیارد ریال توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه سیستان و بلوچستان و گذشت رضایتمندانه از شکات اخذ شده است.
وی ادامه داد: هم اینک 68 نفر مددجوی جرائم غیرعمد با محکومیت مالی 62 میلیارد ریال در زندان های سیستان و بلوچستان وجود دارد.
وی سوانح رانندگی، مهریه و نفقه و حوادث کاری را شایع ترین جرائم زندانیان غیر عمد در سیستان و بلوچستان ذکر کرد.
بامری از علما، ریش سفیدان طوایف و قبایل درخواست کرد با فرهنگ سازی مردم را نسبت به عواقب بیمه نکردن وسائط نقلیه و ترویج ازدواج های آسان بر اساس قوانین اسلامی با تعیین مهریه های معقول آگاه کنند.
وی همچنین از شکات خواست تا با روحیه گذشت برای رضای خداوند متعال و شادی خانواده های افراد زندانی که مرتکب جرائم غیرعمد شدند، گذشت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی افزود: مردم سیستان و بلوچستان می توانند برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد وجوه نقدی خود را علاوه بر واریز به شماره کارت 6104337770113635 بانک ملت به نام ستاد دیه استان، با سامانه پیامکی *780*7777054# نیز پرداخت کنند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارای 6 زندان برای نگهداری مجرمان جرائم عمد و غیرعمد در شهرستان های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر، سراوان و چابهار است.
7316**3213 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*