آغاز بهره برداری از سه طرح کشاورزی و فرهنگی در شهرستان مهریزاین طرح ها شامل یک واحد پرورش شترمرغ به ظرفیت 100قطعه این پرنده و با سرمایه‌گذاری افزون بر 18 میلیارد ریال و مخزن هزار مترمکعبی مجتمع آبرسانی روستایی دهستان بهادران با سرمایه‌گذاری 12 میلیاد ریال است.
همچنین یک باب کتابخانه به همت فرد خیری به نام علی ‌اکبر محبوبی در روستای گردکوه با اعتباری افزون بر 2 میلیارد ریال با زیربنای 180 متر مربع است.
معاون استانداری یزد در آئین افتتاح این طرح ها با اشاره به نقش خیران در ادامه برنامه های توسعه دولت، گفت: این افراد نقش موثری در ساخت و ساز مراکز مختلف عمومی و فرهنگی روستاها دارند، باید این همکاری ها همچنان ادامه داشته باشد.
محمد علی طالبی از حضور خیران در ساخت کتابخانه های روستایی تشکر کرد و افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و گسترش فضاهای مناسب کتابخانه‌ای در مناطق روستایی بسیار لازم و مورد تاکید دولت است.
همچنین مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: حضور خیران و همکاری آنها در اجرای طرح های مختلف فرهنگی و هنری و به خصوص ایجاد کتابخانه در مناطق روستایی نقش مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه دارد .
رقیه دوست فاطمی ‌ها، افزود: دولت از مشارکت خیران در ساخت کتابخانه به عنوان ضرورت اجتماعی حمایت و همراهی می کند، باید با برنامه های فرهنگی و اطلاع رسانی این روند در استان افزایش یابد.
در استان یزد 113 باب کتابخانه عمومی وجود دارد که از این تعداد 11 باب آن در مهریز قرار دارد.
دهستان بهادران با سه هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری جنوب شهر مهریز واقع شده است.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7536/ 2047/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*