آماده‌باش تیم‌های عملیاتی استان بوشهر برای مقابله با سیل احتمالیبه گزارش ایرنا، مهرداد ستوده روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر افزود:
برای کاهش آسیب‌ها در صورت شدت بارش باران و جاری شدن سیل باید ظرفیت همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری‌ها در نقاط بحران خیز مستقر شود.
وی بیان کرد: مدیریت بحران استان بوشهر پیش از بروز وقایع، اطلاع رسانی کند و فرمانداران نیز با هماهنگی مدیریت بحران برای جلوگیری از آسیب‌ها برنامه‌های خود را عملیاتی کنند.
ستوده با تاکید بر استقرار امکانات و تجهیزات مورد نیاز در نقاط بحرانی استان بوشهر بیان کرد: با توجه به مواج شدن خلیج فارس و وزش باد شدید، از تردد شناورها در دریا جلوگیری شود و اداره کل بنادر و دریانوردی و شیلات استان بوشهر برای حفاظت از شناورها پیش بینی‌های لازم را انجام دهند.
وی بر پاکسازی دهانه پل‌ها، سیل‌بندها و آبروها تاکید کرد و گفت: در ایام بارندگی و وزش باد علاوه بر لغو مرخصی‌های کارکنان و مدیران، تیم‌های عملیاتی آبرسانی در نقاط مختلف بحرانی مستقر شوند.
ستوده بیان کرد: در این مواقع نیاز است اورژانس و تیم‌های امدادی هوایی، جاده‌ای و دریایی در مناطق مورد توجه استقرار داشته باشند.
7212/6043**انتهای پیام /*