اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در ایلام آغاز شددکتر راضی ناصری فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرح با 20 اکیپ 2 نفره در 2 شیفت بصورت شبانه روزی و استفاده از تجهیزات سنجش پرتابل با تاکید بر اماکن و مراکز حساس در سطح استان اجرا می شود.
وی افزود: افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از اماکن عمومی از اهداف اختصاصی این برنامه است.
ناصری فر گفت: افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از اماکن مسیر راهی تحت پوشش، نمونه برداری از مواد غذایی حساس مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و کنترل کیفی آب آشامیدنی (کلرسنجی و نمونه برداری) در اماکن عمومی و مراکز اقامتی و مسیر راهی از جمله برنامه های این طرح است.
وی یادآور شد: در این طرح 10 هزار مکان عرضه مواد غذایی در سطح استان ایلام مانند رستوران ها، شیرینی فروشی ها، نانوایی ها و سایر فروشگاه های عرضه مواد غذایی نظارت می شود.
وی افزود: پارک ها و تفرجگاه های محل استقرار گردشگران نوروزی ، هتل ها، مسافرخانه ها و به ویژه اماکن بین راهی از دیگر اماکنی هستند که مورد بازرسی قرار می گیرند.
دکتر ناصری فر ابراز کرد: نظارت بر روند کلرسنجی نیز روزانه صورت میگیرد و کلرزنی مخازن آب شهری و روستایی از دیگر بخش های این طرح است.
وی اظهار کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف، با هماهنگی مقام قضایی اقدام به برخورد قانونی با خاطیان می شود.
وی با بیان اینکه طرح نوروزی بسیج سلامت مواد غذایی با هدف کنترل و نظارت بر مراکز عرضه و تولید مواد غذایی فاسد شدنی اجرا می شود، گفت: شهروندان هم می توانند گزارش های خود درباره سلامت مواد غذایی را به سامانه 190اطلاع رسانی کنند.
7180/6034انتهای پیام /*