اختصاص 60 میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهوری برای بیمارستان فردیسبه گزارش ایرنا،حمید درفشی درسخنان پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان فردیس افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در تلاش است تا این بیمارستان را درکمترین زمان ممکن ضمن تکمیل ، ظرفیت تعیین شده آن را از 160 تختخوابی به 360 تختخوابی برساند.
وی گفت: اگر چه همه بیمارستان های کرج محدودیتی برای پذیرش بیماران فردیس ندارند اما در زمان کنونی بیمارستان های امام حسین(ع) و شریعتی ماهدشت کرج را برای خدمات دهی به بیماران شهرستان فردیس در نظر گرفته ایم.
درفشی بیان داشت: برای مردم ساکن در مشکین دشت بیمارستان امام حسین(ع) با فاصله کمتر از 8 دقیقه فعال است و در این بیمارستان اورژانس شبانه روزی ،بخش های درمانی،سی تی اسکن،اتاق عمل و بخش سی سی یو به بیماران خدمات می دهند.
وی با اشاره به اینکه منابع مالی بیمارستان فردیس از محل سفر رییس جمهوری تامین شده ، اظهار داشت: منابع آن تعهد شده و سازمان برنامه به عنوان یک پروژه پذیرفته و عملیات ساختمانی در سقف چهارم پیش رفته است.
وی افزود: امیدوارم تا پایان فروردین ماه سال 97 عملیات اسکلت ساختمان بیمارستان فردیس تمام شود و باقی مانده یکسال بعد بتوانیم یک بیمارستان 360 تختخوابی را
برای خدمات دهی به مردم این شهرستان آماده کنیم .
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: این بیمارستان به صورتی ساخته می شود که پوشش کافی برای جمعیت شهرستان فردیس و شهرهای همجوارمانند ملارد و اندیشه داشته باشد.
درفشی افزود: انتظار می رود با تکمیل 360 تخت بیمارستانی شامل بخش های تخصصی وغیرتخصصی، تصویربرداری،سی تی اسکن،ام آر آی و رادیولوژی خدمات خوبی تا 2 سال آینده به بیماران فردیس ارائه شود.
وی به خدمات درمانی دولت تدبیر و امید در 5 سال گذشته به استان البرز اشاره کرد و گفت:در این مدت حدود 1400 تخت بیمارستانی در قالب 6 بیمارستان استان راه اندازی شد.
درفشی گفت: بیمارستان باهنر درقالب مجتمع درمانی امام علی(ع) توسعه پیدا کرده و با حدود320 تخت در بخش های نوزادان، کودکان و زنان خدمات درمانی فوق تخصصی ارائه می دهد.
وی بیان داشت: بیمارستان شهید آیت الله مدنی نیز توسعه پدیا کرده و اکنون دارای 130 تخت مراقبت های ویژه و 10 اتاق جراحی است.
وی گفت: اکنون بیمارستان کوثر در130 تخت در حصارک خدمات موثری را در بخش های گوارش،جراحی،ارتوپدی و اورلوژی دارد و بیمارستان امام حسین(ع)
با 170 تخت شامل بخش های جراحی،داخلی ،روانپزشکی و سی تی اسکن فعالیت می کند و در چهار ماه آینده بخش ام آر آی و تجهیز طبی ام آر آی در این بیمارستان راه اندازی خواهد شد.

*** 240 تخت به بیمارستان کمالی افزوده می شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: بیمارستان کمالی کرج با 220 تخت توسعه پیدا کرده و 240 تخت دیگر تا دو هفته آینده به مجموعه این بیمارستان اضافه می شود.
درفشی افزود: امیدوارم بتوانیم بیمارستان کمالی کرج را به بیمارستان جامع زنان تبدیل کنیم که شامل بخش های اورلوژی،زایمان،جراحی و نوزادان است .
وی اظهار داشت: پیش از استقرار دولت تدبیر وامید استان البرز 605 تخت بیمارستانی دولتی داشت که عمر بیشتر تخت های آن به 60 سال می رسید اما اکنون 2100 تخت با کیفیت مناسب دارد.
شهرستان 600 هزار نفری فردیس در جنوب شرقی کرج مرکز استان البرز قرار دارد که فاقد بیمارستان دولتی است.
رئیس جمهوری اسلامی ایران ، آبان ماه سال 95 به استان البرز سفر کرد.
استان البرز با جمعیتی حدود 3 میلیون نفر دارای حدود 16 بیمارستان دولتی ، تامین اجتماعی و خصوصی است.
7413/ 6155خبرنگار:معصومه مهتاب** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*