از موزه هنرهای معاصر تا پادکست‌های هنری

به گزارش ایسنا و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، مسئولست طرح «نو به نو» با احسان آقایی (رئیس موزه هنرهای معاصر تهران)، مدیریت پروژه پادکست عصرانه هنر با سعید اسلام‌زاده و کارگردانی انیمیشن‌های کرونایی هم به عهده جمال رحمتی است. 

احسان اقایی درباره طرح «نو به نو» توضیح داد که این پروژه‌، پروژه‌ای تعاملی از سوی موزه‌ی هنرهای معاصر است که سعی دارد در روزهای نیمه تعطیل پایان سال و ایام نوروز و از طریق فضای مجازی، مخاطب را با آثار گنجینه آشنا کند. این پروژه طی چهل و یک روز، هر روز یک اثر را که از طریق نظر سنجی بر روی صفحه‌ی اینستاگرام موزه به نمایش می‌گذارد و در پایان مدت پروژه، مخاطبان با نمایشگاهی مجازی روبه‌رو  هستند که آثار آن توسط خودشان انتخاب و به نمایش درآمده است.»

همچنین جمال رحمتی درباره انیمیشن «هفت خوان کرونایی‌» اظهار کرده است: این انیمیشن‌ها در ۷ قسمت ساخته می‌شود و موضوع اصلی آن مبارزه با کرونا است. هدف ما در ساخت این انیمیشن‌ها روحیه‌بخشی به مردم در این روزهای سخت است.

رحمتی درباره تکنیک ساخت این انیمیشن‌ها گفت: تکنیک اجرا کات اوت است و کاراکترها فانتزی آمد و فضاها برگرفته از مینیاتور ایرانی به‌ویژه رستم و اسبش رخش است. البته شخصیت‌های دیگری مانند زکریای رازی هم به این داستان اضافه می‌شوند. محور اصلی کار هفت خوان رستم است که با تغییراتی داستان را به سمت موضوعات کرونایی سوق داده‌ایم.

سعید اسلام‌زاده، مدیر ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی نیز درباره پادکست عصرانه هنر توضیح داد: پادکست عصرانه هنر، برنامه‌ای شنیداری است که در بیست قسمت ۱۰ دقیقه‌ای موضوعات مختلف تاریخ هنر معاصر ایران در صد سال اخیر را بررسی می‌کند، این پادکست در موضوعاتی مانند شکل‌گیری مدرسه صنایع مستظرفه، عکس و تاریخ، کاریکاتور در ایران، هنر مدرن در ایران و شخصیت‌های هنری معاصر مانند سهراب سپهری تهیه‌شده و در ایام نوروز و تعطیلات در سایت هنرهای تجسمی به نشانی http://www.civa.ir قابل دریافت است. این پادکست با اجرای غزل نهانی و تهیه‌کنندگی بشیر جعفر ی نیا تولید می‌شود.

انتهای پیام