استاندار اصفهان: هنوز اثری از هواپیما پیدا نشده استمحسن مهرعلیزاده روز دوشنبه در روستای ‘دنگزلو’ بخش پادنای شهرستان سمیرم در گفتگوی اختصاصی با ایرنا افزود: تمام منطقه توسط بالگردهای متعدد، جستجو و بررسی شده اما با همه تلاش های صورت گرفته، تاکنون به نتیجه نرسیده ایم و شواهد قطعی در باره محل سقوط هواپیما بدست نیامده است.
وی با در باره اطلاعات مردمی و ارزیابی های انجام شده از طریق ‘چی پی اس’ گفت: تاکنون نتایج گشت و بررسی ها به جایی نرسیده است اما همچنان به جستجو ادامه می دهیم و امیدواریم به نتیجه برسیم.
استاندار اصفهان با اشاره به مشکلات موجود برای یافتن لاشه هواپیما اظهار کرد: در ارتفاعات منطقه باد و طوفان می وزد و برای رسیدن امدادگران و بالگرد به این مناطق محدودیت وجود دارد.
وی افزود: بالگردها نمی توانند در این منطقه بنشینند و مجبورند منطقه را از بالا رصد کنند و بدلیل وجود برف و سفیدپوش شدن منطقه، امکان بررسی دقیق وجود ندارد.
مهرعلیزاده گفت: هماهنگی و مدیریت واحدی با همکاری نیروهای امدادگر هلال احمر، بسیج، سپاه و نیروی انتظامی در حال اجراست.
وی گفت: نهایت تلاش خود را برای یافتن هواپیما بکار خواهیم گرفت و جستجو تا زمانی که هوا روشن است، ادامه خواهد داشت.
استاندار اصفهان، صبح روز دوشنبه بمنظور بررسی اقدام های انجام شده و هماهنگی بیشتر نیروهای عمل کننده برای یافتن لاشه هواپیمای ساقط شده مسیر تهران – یاسوج، از فرودگاه بین المللی اصفهان با یک فروند بالگرد عازم منطقه پادنای سمیرم شد.
تعدادی از مسئولان استان اصفهان از جمله مدیرکل راه و شهرسازی نیز وی را در این سفر همراهی می کنند.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز صبح امروز برای پیگیری سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج وارد یاسوج شد.
هواپیمای ATR72 شرکت آسمان که ساعت هشت صبح دیروز یکشنبه از تهران به مقصد یاسوج پرواز کرد، دقایقی پس از پرواز از صفحه رادار حذف شد.
این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و بالعکس داشت و بطور میانگین 50 تا 60 مسافر را حمل می‌کرد.
هواپیمای سرنگون شده 65 مسافر و خدمه پرواز داشت.
جست و جو برای یافتن لاشه این هواپیما ادامه دارد.
بر اساس برخی اطلاعات دریافتی، این هواپیما در محدوده دهستان پادنای سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرده است و نیروهای امدادگر از صبح دیروز تاکنون در حال جستجو برای یافتن بقایای هواپیمای مذکور هستند اما تاکنون هیچ نشانه ای از آن یافت نشده است.
پادنا یکی از دهستان های سمیرم در دامنه رشته کوه های دناست.
رشته کوه دنا حدود 20 قله دارد که بلندترین آن موسوم به قله ‘ب‍یژن 3’ (قاش ‌مستان) با چهار هزار و 409 متر ارتفاع در 35 کیلومتری شمال غربی یاسوج و حدود 200 کیلومتری جنوب سمیرم قرار دارد.
سمیرم در جوار دنا و زاگرس مرکزی با افزون بر پنج هزار و 200 کیلومتر مربع وسعت، 150آبادی و روستا، چهار شهر و چهار بخش مرکزی، دناکوه، وردشت و پادنا و داشتن افزون بر 108 هزار نفر جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
ت 6020 / 7150 /6027انتهای پیام /*