استاندار فارس: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل تونل محرم را تامین می کنیمبه گزارش ایرنا اسماعیل تبادار، دوشنبه در بازدید از روند ساخت تونل محرم اظهار داشت: بهره برداری از این تونل که یکی از مطالبات مردم شهرستان کازرون است به بهبود ترافیک در مسیر یاد شده کمک می کند و بر این باوریم که بدون تونل محرم، جاده کازرون به دشت ارژن ناقص است.
همچنین با حضور استاندار فارس، یک کیلومتر از مسیر چهار خطه تنگ ابوالحیات به قائمیه کازرون که شامل یک دهانه پل 165متری است و اعتباری افزون بر 30 میلیارد ریال برای آن هزینه شده به بهره برداری رسید.
تبادار در مورد این طرح راهسازی نیز بیان کرد: محور چهار خطه دشت ارژن به تنگ ابوالحیات یکی از طرح های مهم مواصلاتی استان فارس و کشور است و به سبب اهمیت آن می کوشیم با تامین اعتبار مورد نیاز، این محور تا پایان سال 97 به اتمام برسد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس هم که استاندار را در بازدید از 2 طرح یاد شده همراهی می کرد، گفت: طول تونل محرم 2 هزار و 400 متر است که تا کنون 800 متر آن حفاری شده است.
فیروز تکاور افزود: اعتبار لازم برای تکمیل این تونل 100 میلیارد تومان است و با احتساب هزینه ای که باید برای 20 کیلومتر مسیرهای 2 طرف این تونل صرف شود در مجموع به 160 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
عملیات ساخت تونل محرم در محور کازرون به بوشهر از سال 84 آغاز شده و تا کنون چندین مرتبه به دلیل تامین نشدن اعتبار، عملیات آن متوقف شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس همچنین در مورد پروژه چهار خطه دشت ارژن به تنگ ابوالحیات گفت: طول این مسیر 20 کیلومتر و هم اینک در قالب 2 قطعه در دست احداث است.
تکاور ادامه داد: تا کنون 2 تونل در مسیر یاد شده حفاری شده و در مجموع اجرای این طرح 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی بیان کرد: اعتباری که برای تکمیل این طرح مورد نیاز است 120 میلیارد تومان است که از این رقم 50 درصد آن تامین شده و اگر مشکل مالی موجود در این زمینه برطرف شود، تا پایان سال 97 این پروژه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
شهرستان کازرون در فاصله 120 کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.
7372 /6118انتهای پیام /*