اسکان 40 درصد دانشجویان کشور در خوابگاه های استیجاریبه گزارش ایرنا، مجتبی صدیقی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از امکانات و مراکز تحقیقاتی دانشگاه تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اغلب 10 درصد دانشجویان در شروع سال تحصیلی برای اسکان با مشکل مواجه هستند که این مشکل نیمه دوم سال تحصیلی برطرف می شود.
وی اظهار کرد: اسکان در مراکز آموزش عالی استاندارد نیست و جمعیت دانشجویی با تراکم بسیار در اتاق ها و خوابگاهها اسکان داده می شوند.
وی گفت: در برنامه ششم توسعه قرار است با 70 هزار ظرفیت جدید و احداث 200 خوابگاه با مشارکت بانک ها، صندوق رفاه دانشجویی و خیران، فضای زیست دانشجویی را استاندارد کنیم که با اتمام این پروژه ها در پایان برنامه توسعه ششم می توانیم ادعا کنیم امکانات رفاهی و خوابگاهی ما در حد قابل قبول است.
رئیس سازمان امور دانشجویان کشور افزود: در چهار سال اخیر استقبال خیران از احداث پروژه های رفاهی و خوابگاهی مناسب بوده و انتظار داریم نیکوکاران این رویه را حفظ کرده و در ساخت بناهای رفاهی و آموزشی دانشگاه ها را یاری دهند.
در سفر یک روزه معاون دانشجویی وزیر علوم به تربت حیدریه از نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) زعفران در پژوهشکده زعفران دانشگاه این شهرستان رونمایی خواهد شد.
دانشگاه تربت حیدریه دارای 2 هزار و 500 دانشجو در 27 رشته، 34 استاد ثابت و 180 استاد مدعو است.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
6121/1744 / 6053انتهای پیام /*