امام جمعه دماوند: تعالی منزلت اجتماعی و خانوادگی بانوان یکی از اهداف اسلام استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان دماوند که در مسجد جامع شهر برگزار شد به بیان جایگاه بانوان در جامعه پرداخت و گفت: به حق و حقوق بانوان در دوران جاهلیت و در شاهنشاهی ظلم شد، در حالی زن یک مربی جامعه است.
وی افزود: دشمنان هدفشان از بیان آزادی، پایین آوردن منزلت اجتماعی و خانوادگی زن است و با ترویج بی بند و باری و آزادی های جنسی می خواهند نهاد خانواده را به فروپاشی بکشانند و نقش مهم مادری و همسری را کم اهمیت جلوه دهند.
وی با اشاره به برگزاری کنفرانس سازمان همکاری امنیت در اروپا در خصوص قاچاق انسان ها خاطرنشان کرد: سالانه حدود 200 هزار زن و دختر در اروپا به خود فروشی و کارهای مشابه کشیده می شوند و در حال حاضر قاچاق انسان در قالب روسپی گری، کار اجباری و فرزند خواندگی غیر قانونی گریبانگیر 54 کشور عضو این کنفرانس است.
این مقام مسئول اضافه کرد: در تفکر لیبرال سرمایه داری غرب، خانواده مانعی برای آزادی عمل بانوان در مشارکت اجتماعی بیشتر و در نتیجه کار بیشتر تلقی می شود و به همین دلیل نیز انواع آزادی ها را به بانوان دادند.
حجت الاسلام فتاح دماوندی افزود: ثمره این آزادی ها پاشیده شدن نهاد خانواده ها بوده و کارکردهای مهم خانواده مثل مراقبت و تربیت فرزندان از بین می رود و فرزندان تک والد و کودکان سر راهی افزایش می یابد و نسلی آسیب پذیر، خشونت گرا، غیر اخلاقی و نابهنجار روی کار می آیند.
امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: حجابی که اسلام می گوید وسیله مصونیت و محفوظ ماندن بانوان از تعرضات و هتک حرمت ها است و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی آن کسانی که خانواده را تحقیر می کنند هم به ملت هم به بانوان و هم به جامعه بانوان خیانت خواهند کرد.
وی اظهار کرد: دشمنان ما هزینه می کنند تا حجاب را از سر بانوان برداشته شود و از دشمنان هم غیر از این توقعی نیست، اما به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی چرا برخی از خواص در مسئله حجاب اجباری می دمند و برخی از رسانه ها و روشن فکر نماها هم آن را بزرگ نمایی می کنند.
این مقام مسئول تصریح کرد: بی حجابی در ملا عام در جامعه اسلامی حرام است و مثل هر حرام دیگری باید جلوی آن گرفته شود، اما اگر در خلوت کسی در مقابل نامحرم بی حجابی کرد باید بین خودش و خدای خویش پاسخگو باشد گر چه او هم مرتکب حرام شده است.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
تهرام/7246//1348انتهای پیام /*