امیر حاتمی:ایران برای خشکاندن ریشه تروریسم به سوریه و عراق کمک می‌‌کند‌به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی در حاشیه کنفرانس امنیتی مسکو در دیدار با وزیر دفاع قزاقستان با اشاره ‌به اشتراکات دینی، فرهنگی و تاریخی دو کشور، توسعه روابط دو جانبه را مهم دانست و اظهار داشت: کشور قزاقستان نقش برجسته‌ای در استقرار ثبات و امنیت منطقه دارد و در جریان مذاکرات هسته‌ ای و مذاکرات آستانه به خوبی نقش ‌آفرینی کرده و توانست ایفای مسئولیت کند.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران همکاری‌ های دو‌جانبه ایران و قراقستان را در مجامع بین ‌المللی الگوی خوبی از روابط دوجانبه در منطقه ارزیابی ‌کرد و خواستار تداوم این روند شد.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان این که افراطی ‌گری تحفه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تامین منافع آنها در منطقه است، تصریح کرد: سودجویی و بهره‌ گیری از گروه ‌های تروریستی در جهت تاراج ثروت کشورهای منطقه همواره از اهداف نظام سلطه است.
وی در ادامه با اشاره به خطر افراطی‌گری و تروریسم در منطقه خاطرنشان کرد: به دلیل شناخت دقیقی که از ریشه‌ های تروریسم و ابعاد مختلف آن داریم با تمام توان به سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم کمک کرده تا بتوانند ریشه ‌های تروریسم را در کشورشان بخشکانند.
وزیر دفاع قزاقستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از فرصت فراهم شده جهت انجام این دیدار حائز اهمیت گفت: همکاری کشورهای منطقه به ویژه روسیه، ایران و ترکیه در جهت مبارزه با تروریسم و جلوگیری از تشدید بحران در سوریه برای منطقه و جهان حائز اهمیت است و از این بابت بسیار خوشحالیم.
بی‌بود بکرویچ اتم کولف ناامنی در منطقه را آفتی برای همه کشورها دانست و اظهار امیدواری کرد که ‌کشورهای منطقه بتوانند با رعایت حقوق متقابل در استقرار ثبات و امنیت خود و همسایگانشان تلاش کنند.
وزیر دفاع قزاقستان همچنین اظهار امیدواری کرد که با توافق در زمینه نظام حقوقی دریای خزر، کشورهای حاشیه دریای خزر بتوانند در جهت ارتقای همکاری‌های همه‌ جانبه سیاسی، نظامی و اقتصادی گام‌ های بلندتری را بردارند.
در این دیدار، روابط دو‌جانبه دفاعی‌ ـ امنیتی مرور و در زمینه توسعه و ارتقای همکاری ‌ها توافقاتی حاصل شد.
اجتمام*3377*2017انتهای پیام /*