انتشار آلبومی از تکنوازی کمانچه + صوت

آلبوم مستقل تکنوازی «آبان»، با نوازندگی سازهای کمانچه و کمانچه آلتو و تنظیم میلاد مرادی ۲۳ مرداد توسط انتشارات موسسه «چهار باغ» منتشر شد. میکس و مسترینگ این اثر توسط یاسر فلاح‌پور و ضبط آن در استودیو پژواک صورت گرفته است.

میلاد مرادی ـ نوازنده کمانچه ـ درباره این اثر به ایسنا توضیح داد: این آلبوم در قالب موسیقی ایرانی شش قطعه دارد که به مدت ۴۰ دقیقه به ضبط رسیده و عمدتا به صورت آوازی است. کلیه قطعات تکنوازی کمانچه هستند. سعی کردم این آلبوم را به دور از هیاهو و با به رخ کشیدن تکنیک و سرعت سازم بسازم.

این هنرمند در توضیح بیشتر درباره آلبوم خود گفت: با ساخت این آلبوم داستانی را بدون ریتم روایت کرده‌ام و افرادی هم که آن را گوش کرده‌اند، گفته‌اند که گویی این آلبوم یک کتاب قصه است و مخاطب را به دنبال خود می‌کشاند.

او در پایان اظهار کرد: این آلبوم قطعاتی از جمله مناجات در آواز افشاری، یار در آواز بیات ترک که با کمانچه آلتو نواخته شده، و آبان در دستگاه همایون را دارد. همچنین برای چهارمین قطعه هم چون لر هستم و می‌خواستم ارادتی به زادگاهم نشان دهم، قطعه زاگرس را در دستگاه ماهور ولی در قالب موسیقی ایرانی نواختم. طلوع هم در آواز ابوعطا که از متعلقات شور است، نواخته شده است. قطعه پایانی نیز مسیحا نام دارد.

در این قسمت می‌توانید به قطعه «مسیحا» از این آلبوم گوش دهید:

انتهای پیام