اهدای اعضای بدن یک مادر 55 ساله در قمبه گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ولی الله صمدی عصر دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: مرحومه مغفوره شادروان خانم اعظم زند که به علت سکته مغزی در بخش ICU بیمارستان شهید بهشتی قم بستری شده بود، با وجود عمل جراحی و تلاش تیم پزشکی، دچار مرگ مغزی شد.
وی ادامه داد: پس از اعلام مرگ مغزی توسط پزشکان معالج و تایید مرگ مغزی ایشان توسط تیم تایید کننده دانشگاه علوم پزشکی قم و برگزاری جلسات متعدد با خانواده آن مرحوم و اخذ رضایت، ایشان جهت اهدای عضو به بیمارستان شریعتی تهران اعزام و ارگان های حیاتی این مادر ٥٥ ساله به بیماران نیازمند در لیست پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیوند شد.
صمدی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 1396 تاکنون 18 تن مرگ مغزی از قم برای اهدای اعضای بدن به تهران اعزام شده اند.
وی اظهار داشت: با توجه به این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد، به دلیل بی اطلاعی خانواده‌ها و با وجود تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم، متاسفانه این بیماران فوت می‌کنند و به مرحله اهدای عضو و پیوند اعضا نمی‌رسند.
صمدی خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواهند جزو اهدا کنندگان عضو باشند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.muq.ac.ir در بخش «ثبت نام از متقاضیان اهدای عضو پس ازمرگ» ثبت نام کرده و کارت ویژه اهدای عضو را دریافت کنند.
7401 / 1175انتهای پیام /*