باران هوای خلخال را تلطیف کردبه گزارش ایرنا ، بارش باران که از حوالی ظهر روز سه شنبه در خلخال آغاز شده موجب فروکش تندباد شده و آرامش جوی را به همراه داشت.
رئیس اداره هواشناسی خلخال در گفت و گو با ایرنا از بارش بیش از 8 میلیمتر باران در این شهر خبرداد و گفت: میزان بارندگی در ایستگاه های مختلف باران سنجی این شهرستان متفاوت بوده و بیشترین بارش از ایستگاه روستای مجره از توابع بخش مرکزی گزارش شده است.
فرامرز فرض الله پور به کاهش دمای هوای خلخال پس از بارش باران اشاره کرد و افزود: در حالی که حداکثر دمای روز گذشته این شهر 14درجه بالای صفر بوده بارش باران موجب کاهش حداکثر دمای هوا به 11 درجه در عصر امروز شده است.
در جریان وزش تندباد سه روز گذشته در مناطق مختلف شهرستان خلخال علاوه بر وارد شدن خسارت به بخش دولتی از جمله قطع خطوط انتقال برق شهر و روستاهای منطقه ، دکل ایستگاه تقویت کننده شبکه های صدا و سیما در شهر کلور مرکز بخش شاهرود نیز سقوط کرده و خسارت سنگینی ببار آمد.
وزش باد شدید در شهرهای خلخال و کلور سقف شیروانی چند واحد مسکونی و تجاری را از جا کنده و به چند واحد دامداری نیز خسارت زد.
تندباد روزهای گذشته خلخال که سرعت آن بیش از 100 کیلومتر در ساعت گزارش شده موجب سقوط 2 دستگاه کامیون حامل بار فوم در مسیر راه ارتباطی خلخال به اسالم شده و بر اثر شدت باد علاوه بر صدمه دیدن بدنه کامیون ها ، بار هر 2 کامیون نیز از بین رفت.
همچنین در اثر برخورد اجسام سخت به بدنه و شیشه خودروها در همین جاده چند دستگاه خودرو سواری در حال تردد در این مسیر آسیب دیده و صاحبان آنها متحمل خسارت مالی شدند.
6016/6018/7119انتهای پیام /*