بازگشت گروه های جست و جو از کوه های دنا به کمپ اصلیبه گزارش ایرنا، شاهین فتحی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت هوا در رشته کوه دنا بسیار نامساعد و برای جان امدادگران خطرناک بود.
وی افزود: بنا بر گزارش هواشناسی، منطقه سقوط هواپیمای ای تی آر 72 در روزهای آینده شاهد برف و باران شدید خواهد بود که این حضور گروه های عملیاتی در ارتفاعات را غیرممکن می کند.
وی بیان کرد: گروه‌های امدادی در مناطق پادنا و سی سخت آماده عملیات هستند و به ‌محض مساعد شدن شرایط، عملیات جست و جو و انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی تهران به یاسوج از سر گرفته خواهد شد.
80 امدادگر جمعیت هلال احمر استان ‌های مختلف کشور از روز یکشنبه تاکنون در عملیات جست و جو مشارکت دارند.
پرواز شماره 3704 شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه ساعت 8 صبح روز یکشنبه 29 بهمن تهران را به مقصد یاسوج ترک کرد.
این هواپیما از نوع «ای تی آر 72» پس از 55 دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو خارج شد و بر اساس اعلام نهادهای مسئول در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم در 14 مایلی فرودگاه یاسوج سقوط کرد.
روز سه شنبه پس از 48 ساعت جست و جو لاشه این هواپیما در کوه‌های نقل در مرز بین شهرستان ‌های سمیرم استان اصفهان و دنا در کهگیلویه و بویراحمد پیدا شد.
دیروز چهارشنبه نیز به سبب شرایط نامساعد هوا و بارش برف و باران و وزش باد این عملیات نیمه ‌تمام مانده بود.
ولی بهره مند کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد دیروز به ایرنا گفته بود که بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی وضعیت هوای محل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج ناپایدار است و بارش باران و برف در این محل تا سه شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جانشین ستاد مدیریت بحران این استان نیز امروز /پنجشنبه/ گفت: عملیات روز پنجم جست و جو و انتقال پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیما به علت شرایط نامناسب هوا متوقف شد.
8143/6110انتهای پیام /*