بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان به پایین ارتفاعات دنا منتقل شدعزیز فیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بقایا پس از اخذ مجوز های قانونی از دادستانی شهرستان دنا تحویل پزشک قانونی کهگیلویه و بویراحمد داده شد.
وی افزود: این بخش از بقایای پیکرهای جانباختگان توسط 50 نیروی تخصصی اعزامی امدادگر متشکل از نیروهای هلال احمر و تکاوران ارتش جمهوری اسلامی که از صبح امروز به محل سقوط هواپیما اعزام شده بودند، پیدا شد.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکشنبه شب گذشته 20 تن از امدادگران در کمپ ایجاد شده واقع در ارتفاعات دنا مستقر شدند تا امروز دوشنبه عملیات جست و جو را سریعتر پیش ببرند.
وی تصریح کرد: شانزدهمین روز عملیات جست و جو و انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی تهران یاسوج تا ساعت 17 عصر ادامه داشت.
فیلی ابراز داشت: تا زمان انتقال تمامی پیکرها در محل سانحه عملیات جست و جو و انتقال ادامه خواهد داشت و تاکنون هیچ گونه تصمیمی برای توقف کلی عملیات اتخاذ نشده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر اساس پیش بینی های هواشناسی آسمان فردا در منطقه سقوط هواپیما ناپایدار است و در چنین شرایطی اعزام نیروهای امدادی به ارتفاعات دنا به صورت زمینی خواهد بود.
ارتفاع برف در کوه دنا، گردنه بیژن و محل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج حدود سه متر گزارش شده است.
هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هوای منطقه را برای انجام عملیات جست و جو تا پایان امروز دوشنبه مساعد پیش بینی کرده است.
در روزهای گذشته در چند مرحله قسمت‌هایی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران – یاسوج پیدا و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شدند.
پرواز شماره 3704 هواپیمای آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح یکشنبه 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن 48 ساعت پس از سقوط پیدا شد.
ششمین محموله بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی که در پانزدهمین روز جست وجو توسط امدادگران هلال احمر و تکاوران ارتش پیدا شده بود دیروز به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شد.
9868/6110انتهای پیام /*