برترین طراحان یادمان «سرباز وطن» معرفی شدند

به گزارش ایسنا، مسابقه یادمان «سرباز وطن» که با هدف ساخت سازه‌ای با هویت ملی از سوی شهرداری تهران و توسط منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار شد، پس از داوری محمد بهشتی، مهدی حجت، مجید مجیدی، سید جواد میرحسینی و سید جواد موسوی، شش اثر انتخاب و به نفرات برتر در آیین اختتامیه جوایزی تعلق گرفت.

سید محمدحسین حجازی، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد در بخشی از سخنرانی خود با بیان اینکه ایده طرح یادمان سرباز وطن یک هفته بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی از سوی شرکت نوسازی عباس‌آباد به شورای شهر مطرح شد گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی موجب شد تا ایده طرح سرباز یادمان وطن مطرح شود و مورد تایید شورای شهر قرار گرفت و سازمان مهندسی مشاور نیز مامور به انجام آن شد. بعد از آن نیز هیات داوران برای آنکه این کار بزرگ و ملی به بهترین شکل انجام گیرد مشخص شد. برای انتخاب نماد ملی کشور بررسی‌ها به صورت دقیق انجام شد تا سرباز وطن شاکله‌ای باشد از جمیع مباحثی که در رابطه با آن خلاصه شود.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد اعلام کرد: اثر برتر بعد از فاز مطالعاتی، اوایل سال آینده کلنگ ساخت‌اش زده خواهد شد و همچنین قرار است نمایشگاهی دائمی از دیگر آثار ارسالی نیز برپا شود تا از توانایی معماران کشور بهره بیشتر برده شود.

ساخته سید میثاق مدنی و محسن محمدپور توتونسیز اثر نخست و برتر مسابقه یادمان ملی «سرباز وطن» شناخته شد و اثر دوم توسط محمد پاسبان، مورد تقدیر قرار گرفت. همچنین هانیه دبیری و حسین شناور به طور مشترک هنرمندانی هستند که رتبه سوم اثر شایسته تقدیر را به دست آوردند.

علاوه بر سه اثر برگزیده شش اثر دیگر نیز مورد تقدیر قرار گرفتند. اثر اول شایسته تقدیر به «استودیو صفار» تعلق گرفت و اثر دوم شایسته تقدیر نیز کار مشترکی بود از ۶ هنرمند به نام‌های فاطمه عندلیب، زهرا احدی، نسیم مرآتی، مهرداد قدیمی بند بونی، زهرا اشرفین و سید علیرضا سید رئوفی.

اثر سوم شایسته تقدیر توسط ۳ هنرمند به نام های جمال رسول‎زاده، مرجان رفیعی و سعید جمشیدی قمصری تعلق گرفت و در خلق چهارمین اثر شایسته هم ۴ هنرمند صادق بهدانی، محسن دهقان، رزا بمانی و میثم فیضی معرفی شدند و پنجمین اثر شایسته تقدیر کار مشترک ۲ هنرمندانی به نام‎های شرمینه رحمانی و آرین مهدوی بود. در نهایت ششمین و آخرین اثر شایسته تقدیر هم کاری بود از شرکت هنر مهندسی «شهر» که از نماینده این شرکت برای دریافت لوح تقدیر دعوت به عمل آمده بود.

در پایان از جوان‌ترین شرکت کننده با ۱۸ سال سن به نام مهسا منظوری تقدیر شد.

انتهای پیام