برجسته‌ترین پروژه‌های معماری ۲ سال اخیر + تصاویر

به گزارش ایسنا، ۱۴۸ داور از ۶۸ کشور مختلف در روند انتخاب برترین‌های معماری سال ۲۰۱۹ همکاری داشتند. فستیوال امسال از چهارم دسامبر آغاز خواهد شد و تا ششم همین ماه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

لیست نامزدهای نهایی «فستیوال جهانی معماری» سال ۲۰۱۹، ۵۳۴ اثر در ۳۰ حوزه مختلف را در برمی‌گیرد.

در بخش پروژه‌های تکمیل شده :

در حوزه‌ی «شهری و اجتماعی» ۱۷ اثر به عنوان نامزد نهایی برگزیده شده‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به ساختمان «‌Bunjil» واقع در «استرالیا» اثر استودیو «fjmt»، ساختمان «ابر درخشش» واقع در ژاپن و اثر استودیوی «KTX archiLAB» و «مرکز بین المللی فرهنگی جوانان نانجینگ»‌ واقع در چین اثر  کمپانی «زاها حدید»‌ اشاره کرد.

ساختمان «‌Bunjil»
ساختمان «ابر درخشش»
«مرکز بین المللی فرهنگی جوانان نانجینگ»‌

در حوزه‌ی فرهنگی نیز ۱۸ اثر به عنوان نامزد نهایی اعلام شدند. که از برجسته‌ترین آنها می‌توان به مرکز ملی هنر «Kaohsiung» واقع در کشور «‌تایوان» اثر کمپانی «Mecanoo architecten» اشاره کرد.

مرکز ملی هنر «Kaohsiung»

در حوزه‌ی نمایشی  ۱۷ اثر برگزیده شدند که ساختمان «رگ» Vessel واقع در نیویورک و ساخت استودیو «هیترویک»، مرکز نمایشی  «Shimao Shenzhen-Hong Kong» واقع در چین و اثر دپارتمان طراحی «SHUISHI»،‌ «ابرمارپیچی» واقع در چین اثر استودیو «SUP Atelier» از برجسته‌ترین آثار این حوزه هستند.

مرکز نمایشی  «Shimao Shenzhen-Hong Kong»
«رگ» Vessel
«ابر مارپیچی»

در شاخه سلامت ۹ اثر برگزیده شده‌اند که ساختمان مرکز تحقیقاتی سرطان واقع در سوئیس اثر کمپانی «Behnisch Architekten» نیز در بین‌آن‌ها قرار دارد.

مرکز تحقیقاتی سرطان

در شاخه آموزشی و تحقیقاتی ۱۶ اثر در بخش برگزیدگان نهایی قرار گرفتند که نام ساختمان کالج «Glasir Tórshavn» واقع در جزایر فارو اثر استودیو «BIG-Bjarke Ingels» نیز در این لیست قرار گرفته است.

کالج «Glasir Tórshavn»

در شاخه‌ی هتل و ساختمان‌های تفریحی نام ۱۶ ساختمان از جمله «ویلای کاجی»‌ واقع در چین و اثر استودیوی SHANGHAI JUND، ساختمان هتل «Morpheus» واقع در ماکائو و اثر کمپانی «زاها حدید»‌ به عنوان نامزد نهایی اعلام شده است.

«ویلای کاجی»‌
هتل «Morpheus»

در شاخه خانه، ۱۴ اثر از جمله ساختمان «خانه‌ی EQ» واقع در ژاپن و اثر کمپانی  TAKENAKA CORPORATION و خانه‌ی «قلعه‌ی ساحلی» واقع در استرالیا و  اثر کمپانی «TERROIR» واقع در چین به رقابت می‌پردازند.

«خانه‌ی EQ»
خانه‌ی «قلعه‌ی ساحلی»

در شاخه مذهب،‌ شش اثر از جمله کلیسای «Mary Help» وقع در تایلند اثر استودیو Juti حضور دارند.

کلیسای « Mary Help»

در شاخه مدرسه ۱۵ اثر به رقابت می‌پردازند که از بین آن‌ها می‌توان به مهدکودک «Park Legend» واقع در چین و  اثر استودیو طراحی «Challenge» اشاره کرد.

مهد کودک «Park Legend»

علاوه بر شاخه‌های مذکور، در بخش «پروژه‌های تکمیل‌شده» این رقابت، شرکت‌کنندگان در ۹ بخش دیگر هم به رقابت می‌پردازند. در رقابت سالانه فستیوال جهانی معماری همچنین رقابتی برای «پروژه‌های آینده» در نظر گرفته شده‌ است.

انتهای پیام