برخی با ترویج خرافات به طب سنتی آسیب می زنندبه گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، طب سنتی که درچارچوب قانون و ضوابط باشد را تاثیرگذار و مورد تایید قرار داد.
وی دربخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نگاه ویژه دولت به طرح تحول سلامت همانند گذشته، بر لزوم استمرار حمایت دولت از سلامت و بهداشت جامعه تصریح کرد.
طرح تحول نظام سلامت کشور در راستای سیاست های کلی نظام و تاکید جدی رهبر معظم انقلاب به مقوله سلامت جامعه و افزایش شاخص های سلامت و بهداشت مردم در بخش های مختلف از 15 اردیبهشت ماه سال 93 از سوی دولت یازدهم و وزارت بهداشت به اجرا درآمد.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اقلام پزشکی ساخت داخل را سبب ایجاد اشتغال و افزایش امید در کشور دانست.
این مرجع تقلید، همچنین از تولید کنندگان دارو خواست برای برخوردارشدن از حمایت مردمی بر کیفیت تولیدات خود بیفزایند.
حضرت آیت ‌الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی، امسال را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز دراین دیدار از بی ضابطه بودن طب اسلامی(سنتی)در کشور انتقاد کرد و گفت: برخی افراد، بدون تخصص و با هدف کسب درآمد وارد این عرصه می شوند که هم برای طب سنتی وهم برای روحانیت مشکل آفرینی می کنند.
سید حسن قاضی زاده هاشمی درادامه بر حمایت از اقشارکم درآمد در طرح تحول سلامت تاکید کرد وگفت: هم اینک هیچ جنازه ای به دلیل ناتوانی مالی خانواده متوفی در بیمارستان نگه داشته نمی شود.
وی دربخش دیگری از سخنانش ابراز امیدواری کرد: تاپایان دولت دوازدهم900تخت به تخت های بیمارستانی استان قم افزوده شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بهره برداری از بیمارستان 172 تختخوابی شهدای قم وارد این استان شد.
دیدار با مراجع عظام تقلید از برنامه های سفر وزیر بهداشت به قم می باشد که بدون حضور خبرنگاران انجام می شود.
/8138/ 6133/انتهای پیام /*