برخی گردنه های کوهستانی زنجان پوشیده از مه غلیظ استمحمد امینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر گردنه های سخت گذر در جاده های زنجان – طارم و زنجان – تهم – چورزق پوشیده از مه غلیظ و دید رانندگان کاهش یافته است.
وی تاکید کرد: رانندگان عبوری از این گردنه ها خودروهای خود را مجهز به چراغ های مه شکن کنند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اعلام کرد: بارش باران در آزاد راه زنجان – تبریز و جاده ترانزیت زنجان – میانه جریان دارد و موجب لغزندگی سطح این جاده ها شده است.
امینی افزود: رانندگان در ادامه مسیرهای خود صبور بوده از سرعت و سبقت غیرمجاز به جد پرهیز کنند تا شاهد حوادث ناگوار جاده ای نباشیم.
امینی خاطرنشان کرد: 28 اکیپ راهداری در 28 گردنه کوهستانی و سخت گذر این استان به طور 24 ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اعلام کرد: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
امینی گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 20 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزادراه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
7325/8068انتهای پیام /*