بررسی موضوع هدفمندی یارانه ها در بودجه 97 به کمیسیون تلفیق ارجاع شدبه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی تبصره 14 بخش بودجه سال 97 کل کشور را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع دادند.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در هنگام بررسی این تبصره گفت: بر اساس قانون برنامه باید درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها برای مالیات بر ارزش افزوده، سهم شرکت‌های تولیدکننده و توزیع‌کننده انرژی، پرداخت یارانه‌های نقدی و غیرنقدی، کمک به بخش سلامت و اختصاص حداقل مستمری برای مددجویان و حمایت از تولید و اشتغال صرف شود که این موارد جزء موضوع حمایت از تولید و اشتغال در گزارش کمیسیون تلفیق آمده است.
وی افزود: با توجه به ابهام موجود درخواست ما از کمیسیون تلفیق آن است که امشب در جلسه‌ کمیسیون تلفیق این ابهام در کنار مجوز به دولت برای 10 درصد جابه جایی منابع حاصل از هدفمندی را بدهد.
لاریجانی ادامه داد: گزارش مربوطه نیز فردا پنج شنبه به مجلس ارائه شود تا در مورد آن تصمیم‌گیری شود.
در جریان بررسی هدفمندی یارانه ها، نمایندگان ابهامات زیادی را مطرح می‌کردند،به دلیل این ابهامات بنا شد که کمیسیون تلفیق امشب دوباره تشکیل جلسه داده و این موضوع را بررسی کند.
سیام**9121 **1058 /1449انتهای پیام /*