برنامه های رادیو معارف برای ایام الله دهه فجر اعلام شدبه گزارش روز چهارشنبه خبرنگار معارف ایرنا از رادیو معارف، مجتبی تونه‌ ای ضمن تشریح برنامه های تدارک دیده شده برای ایام الله دهه فجر گفت: «روزهای مبارزه» برنامه ای است که به بازخوانی خاطرات دوران مبارزات علیه رژیم ستم شاهی می‌پردازد که از 12 تا 22 بهمن پخش می شود.
وی افزود: برنامه «نسل همیشه» ویژه برنامه زنده‌ای است که 12 تا 22 بهمن هر روز از ساعت 8 و 40 دقیقه به بررسی دستاوردهای اقتصادی، فرهنگی، ‌سیاسی و اجتماعی انقلاب می پردازد.
مدیر رادیو معارف همچنین گفت: ویژه برنامه زنده «شکرانه» که ساعت 19 و 15 دقیقه پخش می شود، به استقبال روز شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی می رود و در آن به آمادگی نهادها و ارگان‌ها برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم یوم الله 22 بهمن پرداخته می شود.
وی افزود: «شاخص» عنوان ویژه برنامه ای است که روزهای 11 تا 22 بهمن پخش می شود و به موضوع شاخصه های ارزش های انقلاب اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی(ره) اختصاص دارد.
تونهی اضافه کرد: برنامه «نقد و نظر» به مناسبت این ایام در 12 برنامه به موضوع تاثیر انقلاب اسلامی بر دولتمردان، فرهنگ و مردم آمریکا و غرب می‌پردازد.
وی پخش سخنان و اندیشه های امام خمینی (ره) را از رسالت های این رسانه دینی دانست و از پخش دوبرنامه «حدیث آفتاب» و «حدیث خوبان» در ایام دهه فجر خبر داد که برنامه اول به سخنان حضرت امام خمینی (ره) و برنامه دوم به شرح کتاب چهل حدیث بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.
تونه ای همچنین به برنامه های «من انقلابی ام»، «نهضت روح الله» و «فقه پویا» اشاره کرد و گفت: این برنامه ها در ایام سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ضمن بررسی شاخصه های انقلابی بودن ازمنظر مقام معظم رهبری به تبیین ابعاد نهضت امام خمینی (ره)خواهد پرداخت و فقه را از منظر بنیانگذار انقلاب اسلامی و امام خامنه ای بررسی می کند.
وی همچنین از پخش برنامه «گفت وگوی فرهنگی» با محوریت تحلیل جریانات فرهنگی نظام در گفت وگو با چهره های شاخص حوزه فرهنگ خبر داد و گفت: این برنامه از 14 تا 22 بهمن به روی آنتن می رود و برنامه «اهل قلم» نیز از جمله برنامه هایی است که در ایام دهه فجر به معرفی مفاخر ادبیات انقلاب اسلامی می پردازد.
وی اضافه کرد: برنامه‌های «کلام امام»، «پیام ولایت»، «اندیشه‌های ماندگار» و «بر بال سخن» در ایام دهه فجر به ترتیب به پخش بیانات حضرت امام، مقام معظم رهبری و بزرگان و سخنرانان مشهور در مورد ارزش‌های انقلاب اسلامی اختصاص دارد.
مدیر رادیو معارف افزود: برنامه صبحگاهی «مهربان باشیم» و اذان گاهی «به رنگ خدا» و «گفت و گوی 21» نیز در زمان ها و برنامه‌های ویژه به مناسبت این ایام خجسته به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش های اقشار و نهادهای مختلف در برپایی هر چه باشکوه تر جشن های پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازند.
فراهنگ ** 1003 ** دریافت: محمدرضا جعفرملک * انتشارک امید غیاثوندانتهای پیام /*