برگزاری نمایشگاه خوش‌نگاری اسحاق حنیفه

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه هشت و فرهنگسرای گلستان، در این نمایشگاه ۲۵ اثر از جدیدترین آثار نقاشی‌خط اسحاق حنیفه با مضامین اشعار مولانا به نمایش درخواهد که تکنیک این آثار ترکیب مواد روی بوم در ابعاد گوناگون است.  

حنیفه از پیشکسوتان شناخته‌شده خوشنویسی و بنیانگذار شیوه خوش‌نگاری و خط هما در ایران است. در کارنامه حرفه‌ای این هنرمند مدیریت گروه رشته گرافیک و ارتباط تصویری دانشکده انقلاب اسلامی، تدریس در دانشگاه شریعتی و انقلاب اسلامی، دانشگا هنر و معماری پردیس، علم و فرهنگ و…، عضویت در موسسه توسعه هنرهای تجسمی، تدریس و عضویت در انجمن خوشنویسان ایران (شعبه شرق تهران)، سرپرستی انجمن خوشنویسان شهرستان خدابنده، مبدع خط شکسته نستعلیق هما و ثبت آن در کتابخانه ملی، مبدع شیوه استفاده از حروف و کلمات خوشنویسی به عنوان «موتیف» و ثبت آن در وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی، تالیف کتاب‌ «حرف و نقش ایرانی»، کسب عنوان خوشنویس برتر در بخش اساتید دانشگاهی در نمایشگاه بین المللی قرآن سالهای ۹۰ و ۹۳ و … دیده می‌شود.

افتتاحیه این نمایشگاه روز شنبه (۱۹ مردادماه) ساعت ۱۶ برگزار می‌شود و بازدید از این نمایشگاه تا تاریخ ۲۴ مردادماه در فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان امکان‌پذیر است.