بزودی باتری جدید دریایی رونمای می شودسیدمجید هدایت روز چهارشنبه در حاشیه همایش خانواده بزرگ صبا باتری در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این باتری که برای صنعت دریایی کشور آماده تولید انبوه است با توجه به مزایا و کیفیت بالای آن در تمامی بخش های نظامی و غیر نظامی کاربرد داشته و قابل استفاده می باشد.
وی با تاکید براین که این اتفاق صنعتی در نوع خود کم نظیر بوده و کاربرد بسیاری بالایی در مقایسه با باتری های گذشته دارد، گفت: با توجه به آماده شدن زیرساخت های تولید این محصول توانسته ایم علاوه بر ایجاد کیفیت آنرا با قیمتی مناسب و به صورت مارین و دریایی آماده عرضه بازار کنیم.
مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی اظهار داشت: با همت و تلاش تولید کنندگان کشورمان امروزه شاهد کیفیت تولیدات محصولات کالاهای ایرانی در مقایسه با گذشته هستیم که تولید باتری صبا از جمله این محصولات است که سالانه حدود 10 میلیون باتری در انواع مختلف تولید و به مصرف بازار خواهد رسید که در صورت نیاز می توان ظرفیت تولید را بیش از این افزایش داد.
هدایت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اتفاق خوب تولید کالاهای ایرانی افزایش کیفی و کمی و تنوع محصولات آن است خواستار برخورد قانونی محکم تر با قاچاقچیان کالا شد و گفت: در ابتدا و انتهای سال 95 شاهد برخورد بسیار خوبی با قاچاقچان کالاهای مختلف به کشور بودیم اما این مهم در سال 96 بسیار کم رنگ دیده شد.
معاون وزیر دفاع تاکید کرد: قاچاقچیان کالا نه دولت مالیات می دهند و نه ارزش افزوده پرداخت می کنند در حالی که تولید کنندگان داخلی با توجه به شرایط خاص تولید همه مسایل قانونی را به انجام می رسانند که بنابراین باید بیش از این مورد حمایت قرار گیرند.
وی همچنین در باره صنایع دفاعی و نظامی نیز گفت: با توجه به تنوع تولید باتری های موجود و برنامه ریزی های انجام گرفته برای آینده پاسخگوی تمامی نیازهای کشور در این زمینه نیز هستیم.
هدایت تصریح کرد: با اعتماد و تلاش جوانان متخصص کشورمان به خصوص در حوزه نظامی و حتی غیر نظامی از باب زیر ساخت ها در زمینه تحقیقات برای تولیدات اقدامات خیلی گسترده ای را انجام داده ایم .
مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی با بیان اینکه یک تیم 30 نفره درمدت زمان 2 سال عهده دار تحقیقات برای پروژهای مختلف هستند، گفت: هم اکنون در حوزه ملی در سه کلاس تولید در حال فعالیت هستیم که برخی از این تولیدات ویژه مناطق کشور خواهد بود.
وی بیان داشت: اکنون تمامی بانک ها، یو پی اس های کشور، اپراتورهای همراه اول و غیره وهمچنین حوزه های صنعتی و حمل و نقل الکتریکی در حوزه شهری می توانند از این محصولات استفاده کنند.
همایش خانواده بزرگ صبا باتری با حضور معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی ، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان کشوری و فعالان این عرصه اقتصادی برگزار شد که در پایان به برخی از منتخبین لوح تقدیر، تندیس و جوایزی اهداء شد.
دراین مراسم همچنین از سه نوع محصول باتری جدید برای استفاده درمناطق گرمسیری و خاص که به دست توانمند نیروهای جوان کشورمان ساخته شده است رونمایی شد.
اجتمام*1933*1724انتهای پیام /*