بهترین اهرم برای مقابله با تحریم ها وحدت استبه گزارش ایرنا، سیدعلی آقازاده روز یکشنبه در بازدید از قرارگاه نوروزی امام علی (ع) در ستاد فرماندهی انتظامی استان مرکزی، افزود: یکپارچکی اقشار مردم به ویژه جناح های سیاسی و نخبگان فکری و فرهنگی سرمایه ارزشمندی است که ناامیدی دشمن را رقم می زند و باید در سایه اتحاد و همراهی هدفمند توسعه و پیشرفت را تضمین کرد.
وی ادامه داد: با گذشت 17 روز از اجرای طرح نوروزی آمارها نشان می دهد تلفات و خسارت حوادث ترافیکی و حمل و نقل در این استان پایین بوده و حتی از میانگین کشوری نیز کمتر است که این مهم دستاورد برنامه ریزی و اقدامات هدفمند و همچنین همراهی و اتحاد دستگاه های متولی است.
وی اظهار کرد: برخورد مطلوب و صمیمی نیروی انتظامی با مردم با وجود حجم فعالیت بالا از داشته های ارزشمند انتظامی استان مرکزی است.
استاندار مرکزی گفت: سال گذشته حوادث و کامیابی ها متعددی در استان رخ داد و نیروی انتظامی در تمامی این رخدادها عملکرد و چهره مطلوبی از خدمات را داشته است.
آقازاده افزود: در حوزه فضای مجازی نیز پارسال اقدامات خوبی توسط فعالان نیروی انتظامی انجام شد و کاهش جرایم در این زمینه در استان ناشی از اقدامات مطلوب این مجموعه است.
وی در بخشی از سخنانش با یادآوری شعار امسال ادامه داد: بهبود فضای کسب و کار و اشتغالزایی در گرو رونق تولید است و برای تحقق این مهم حمایت هدفمند و قاطع حوزه تصمیم سازی، اجرا و مردم در خرید محصولات ایرانی نیاز است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در این بازدید گفت: تلفات انسانی ناشی از حوادث رانندگی در تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه قبل 45 درصد کاهش یافته و شمار فوتی ها در حوادث ترافیکی امسال استان تاکنون 20 نفر بوده که 9 نفر نسبت به مدت مشابه پارسال کمتر شده است.
سردارکیومرث عزیزی افزود: در تعطیلات نوروزی امسال ناکنون همچنین،آمار سرقت ها هفت درصد کاهش داشته است.
وی بیان کرد: 14 هزار و 397 معتاد و عوامل خرده فروش در سال گذشته در استان مرکزی دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد کاهش داشته است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: 11 هزار و 238 نفر در سال گذشته در نزاع و درگیری مشارکت داشته اند که نسبت به سال قبل 14 درصد افزایش داشته و استان مرکزی در نزاع و درگیری جز هشت استان برتر کشور است و می طلبد اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی در این زمینه انجام شود.
سردار عزیزی افزود: کشف کلاهبرداری با 30 درصد رشد، کشف کالای قاچاق با 9 درصد رشد، دستگیری یک هزار و 718 متهم با 36 درصد رشد، کشف محصولات ضد فرهنگی 35 درصد رشد، تماس با 110 با 9 درصد رشد از دیگر فعالیت های نیروی انتظامی استان مرکزی در سال گذشته بوده است.
عملیات اجرایی کلانتری کارچان نیز در زمینی به وسعت یک هزار و 500 متر مربع با حضور استاندار مرکزی و جمعی از معاونان و مدیران اجرایی استانداری آغاز شد.
استان مرکزی با 12 شهرستان و یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت در قلب ایران قرار دارد.
6991/6013/انتهای پیام /*