بهره برداری از 273 طرح خودکفایی،اشتغالزایی و مسکن مددجویی در دورودبه گزارش ایرنا،در آئین بهره برداری از این طرح ها مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) دورود گفت:این طرح ها شامل 250 طرح خودکفایی و اشتغالزایی و 23 طرح مسکن مددجویی با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد و 720 میلیون ریال می باشد.
علی فلاحی بیان کرد: طرح های خودکفایی در بخش های خدماتی، کشاورزی، دامپروری،حمل و نقل و مشاغل خانگی می باشد.
به گفته وی با بهره برداری از این طرح های خودکفایی بیش از 250 شغل ایجاد خواهد شد که تأثیر بسزایی در حل مشکل اشتغال در شهرستان خواهد داشت.
وی با بیان اینکه رویکرد جدید کمیته امداد موفقیت مددجویان در بحث اشتغال است افزود:در این رویکرد افرادی که استعداد اشتغال دارند شناسایی می شوند و بعد از آموزش و کسب مهارت با اعطای تسهیلات مشغول به کار خواهند شد و از چرخه امداد خارج خواهد شد.
مدیر کمیته امداد امام (ره) دورود اضافه کرد: به مناسبت ایام دهه مبارک فجر 23 مسکن مددجویی روستایی و شهری واگذار می شود که برای خرید، ساخت و تجهیز این تعداد مسکن 6 میلیارد و 720 میلیون ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه در سال جاری تعداد 195 مددجویی تحت پوشش با اعتباری بالغ بر 900 میلیون ریال در کلاسهای مهارت آموزی مرکز آموزش فنی و حرفه ای حضور پیدا کرده اند افزود:امسال همچنین مبلغ 720میلیون ریال کمک هزینه خرید جهیزیه به 36 نوعروس تحت پوشش کمیته امداد دورود پرداخت شده است.
در آئین بهره برداری از این طرح ها امام جمعه،فرماندار،فرماندهی انتظامی و فرماندهی سپاه ناحیه دورود حضور داشتند.
7268/6060
خبرنگار:میلاد باقری ** انتشار دهنده:محمد علیدوستیانتهای پیام /*