بیش از 17 هزار بیمار از خدمات مراکز اورژانس کردستان بهره مند شدنددکتر هومن قصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این افراد از خدمات بخش های مختلف درمانی این مراکز بهره مند شدند، اظهار کرد: در این مدت، 151 مورد عمل جراحی اورژانسی نیز بر روی بیماران انجام شده است.
وی افزود: بسیاری از این افراد به مراکز اورژانس مستقر در بیمارستان های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کردستان مراجعه و خدمات درمانی گرفتند و تعدادی از انها بدلیل شرایط جسمانی در بیمارستان ها بستری شدند.
به گفته وی، در این سه روز، 43 تصادف فقره درون شهری و 72 فقره تصادف برون شهری داشته ایم که در مجموع چهار نفر جان خود را از دست دادند و تعدادی از سرنشینان خودروها نیز مصدوم شدند که خدمات لازم از طریق مراکز اورژانس پایگاه های بین شهری و بیمارستانی به آنها ارائه شد.
قصری تاکید کرد: 225 نفر هم از 29 اسفند تا دوم فروردین جاری به کمپ ها و ایستگاه های سلامت اورژانس مستقر در جاده های بین شهری و ورودی شهرهای استان کردستان مراجعه کرده و خدمات رایگاه دریافت کردند.
وی با اشاره به آماده باش پایگاه هوایی اورژانس استان در ایام تعطیلات نوروزی یادآور شد: انتقال فردی که در بسطام سقز از ناحیه هر 2 پا آسیب دیده بود امروز با بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان کوثر سنندج انجام شد.
فوریت های پزشکی 115 کردستان با 340 نفر پرسنل عملیاتی و ستادی، دارای 83 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه موتورلانس، یک بالگرد تک موتوره و یک موتور چهار چرخ با قابلیت حمل مصدوم است.
55 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهری و بین جاده ای، روستایی، موتوری و هوایی در حال حاضر تحت نظارت مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان آماده ارائه خدمات به مردم و مسافران نوروزی هستند.
/9102/6108انتهای پیام /*