بیش از 2 هزار طرح از سوی جمعیت هلال احمر در دست اجراستبه گزارش ایرنا محمود محمدی نسب پنجشنبه در آیین گشایش ساختمان اداری جمعیت هلال احمر آغاجاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح ها در حوزه های مختلف از جمله ساختمان های اداری ، انبار، آشیانه بالگرد و مراکز فرهنگی و ورزشی می باشند که تعدادی از آنها در دهه فجر امسال بهره برداری شده و برخی دیگر سال آینده راه اندازی می شوند.
وی در خصوص تعداد پایگاههای امداد و نجات در کشور گفت: تعداد پایگاه های امداد و نجات فاصله زیادی با استانداردها دارد و باید به فاصله هر 35 کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات جاده ای وجود داشته باشد.
محمدی نسب ادامه داد: تعداد پایگاههای هر استانی نسبت به وضعیت هر استان سنجیده و کمبودها مشخص می شود.
در استان خوزستان 39 پایگاه هلال احمر وجود دارد که در حال حاضر با کمبود 21 پایگاه مواجه هستیم.
ساختمان اداری جمعیت هلال احمر شهرستان آغاجاری روز پنجشنبه افتتاح شد.
برای احداث این ساختمان با 400 متر مربع زیربنا، 6،7 میلیارد ریال و برای ساختمان چند منظوره نجاتگر شهید مدافع حرم محمد هادی نژاد، هلال احمر آغاجاری با 788 متر زیربنا، 7،9 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی استان و اعتبارات داخلی جمعیت هلال احمر هزینه شده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور در سفر خود به خوزستان به مناسبت دهه مبارک فجر، پس از ورود به اهواز از آزمایشگاه کنترل کیفی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی جمعیت هلال‌احمر اهواز، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی جمعیت و مرکز طب هسته ای بازدید کرد.
دیدار با نجات گران پایگاه امداد و نجات رامشیر و دیدار با خانواده شهید محمد هادی نژاد از شهدای مدافع حرم و از امدادگران باسابقه جمعیت هلال احمر از دیگر برنامه های وی است.
محمدی نسب با سفر به آبادان ابتدا با نجاتگران پایگاه امداد و نجات امام صادق (ع) سربندر دیدار و پس از آن مرکز جراحی محدود مادر جمعیت هلال احمر آبادان را افتتاح می کند.
سفر به خرمشهر و بازدید از استخر و زمین 40 هکتاری جمعیت هلال احمر خرمشهر نیز از دیگر برنامه های دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور است.
3004/6068
خبرنگار: خاطره غفاری**انتشار: محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*