ترافیک در محور چالوس- کرج و آمل- تهران سنگین استبه گزارش شنبه بر پایه اطلاعات سامانه 141 تا این ساعت در محور آمل-تهران حدفاصل پارک جنگلی آمل تا سه راهی چلاو نیز ترافیک سنگین گزارش شده است.

** آخرین وضعیت جوی
در برخی محورهای استان اردبیل برف و باران می بارد.
در استان های مازندران، گلستان، گیلان و خراسان شمالی بارش باران و در ارتفاعات این استان ها مه گرفتگی را شاهدیم.

** محورهای بسته
محورهای رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های گلستان و سمنان، شمشک- دیزین در استان های البرز و تهران، گنجنامه- تویسرکان در استان همدان و سی سخت- نورآباد (سمیرم) در استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان به دلیل نبود ایمنی کافی بسته است.

** محدودیت های ترافیکی
تردد انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در همه آزادراه ها و بزرگراه ها، محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع اعلام شد.
در این روزها ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال در همه محورهای برون شهری اعمال می شود.
عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنا بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه هایی اعمال می شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود یا در طول سال ممنوعیت تردد دارد.
سیزدهم فروردین ماه تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در همه محورهای برون شهری کشور ممنوع است.
دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه نیز تردد کامیون های حامل کود شیمیایی با رعایت مقررات و ضوابط در جاده های سراسر کشور بجز محورهای هراز و کندوان بلامانع اعلام شد.

** محور کرج- چالوس
تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت همچنان در محور کرج- چالوس و برعکس ممنوع است.
تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج- چالوس از ساعت 12 روزهای یکشنبه، دوشنبه و جمعه آتی (دوازدهم، سیزدهم و هفدهم فروردین ماه) تا ساعت 3 بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 همان روز تا ساعت 3 روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

** محور هراز
تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است.
تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت 12 تا 24 شانزدهم فروردین ماه (پنجشنبه) و همچنین از ساعت 6 تا 24 هفدهم فروردین ماه (جمعه آتی) از تهران به آمل و برعکس ممنوع شد.
رفت و آمد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت 13 روزهای دوازدهم، سیزدهم و هفدهم فروردین ماه (مصادف با جمعه، یکشنبه و دوشنبه) تا ساعت 2 بامداد روز بعد از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 2 بامداد روز بعد در تاریخ های مورد اشاره از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء)‌ به صورت یکطرفه خواهد بود.

** محور فیروزکوه
انواع تریلر از ساعت 12 تا 24 شانزدهم فروردین ماه و از ساعت 6 تا 24 هفدهم فروردین ماه (مصادف با جمعه) از تهران به قائمشهر و برعکس اجازه تردد ندارد.
تردد انواع تریلر از ساعت 6 تا 24 همین روزها از تهران به قائمشهر و برعکس ممنوع است.

** آزادراه کرج- قزوین
تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر غرب به شرق از ساعت 7 تا 24 دوازدهم و هفدهم فروردین ماه ممنوع اعلام شد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9123*1961*انتهای پیام /*