تردد کامیون ها روز 13 فروردین در 2 محور کردستان ممنوع استسرهنگ عیسی گوهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با هدف رفاه حال شهروندان در روز طبیعت و ممانعت از ایجاد ترافیک سنگین در محورهای ذکر شده، تردد کامیون ها از ساعت 8 صبح 13 فروردین تا 24 روز 14 فروردین ممنوع است.
وی اضافه کرد: این ممنوعیت شامل کامیون های حامل مواد سوختی و غذایی نخواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه رانندگان در سیزده بدر از سوار کردن افراد، پشت وانت و کامیونت خودداری کنند، افزود: این کار خطراتی را برای افراد واقع در پشت وسیله نقلیه به همراه دارد؛ بنابراین رانندگان به اندازه ظرفیت خودرو، مسافر حمل کنند.
فرمانده پلیس راه استان کردستان یادآور شد: تمامی امکانات و تمهیدات لازم برای خدمت به شهروندان در روز 13 فروردین فراهم شده است.
به گفته سرهنگ گوهری، با کمک نیروی انتظامی، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و فرمانداری ها، جاده ها به صورت محسوس و نامحسوس کنترل می شود و با رانندگان متخلف و خطرساز به شدت برخورد خواهد شد.
وی بر رعایت فاصله طولی در جاده های برون شهری توسط رانندگان تاکید کرد و گفت: رانندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند؛ ضمن آنکه از تردد در جاده های سخت گذر که خطراتی به همراه دارد، بپرهیزند.
به گزارش ایرنا، طول شبکه راه های استان هفت هزار و 834 کیلومتر است که این میزان شامل 6 هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.
در جاده های ارتباطی استان کردستان، 40 دستگاه دوربین ثبت تخلف نصب شده که اکنون 23 دستگاه دوربین فعال است و تخلفات رانندگی در جاده ها را ثبت می کند.
7355/6108انتهای پیام /*