ترقه بازی در همدان موجب مصدوم شدن 15 تن شدعباس اولیا سمیع روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مصدودمیت این افراد جدی نبوده و به صورت سرپایی مداوا شدند یادآوری کرد: 99 نفر در سال 94 بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال مجروح شدند که این آمار با 40 درصد افزایش در سال گذشته به 139 تن رسید.
وی اضافه کرد: درصد بالایی از مصدومان حوادث چهارشنبه پایان سال گذشته را آقایان تشکیل می دادند به گونه ای که 117 تن از مصدومان مرد و 22 تن از آنها زن بودند.
مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان خاطر نشان کرد: 78 تن از مصدومان از ناحیه دست، 25 مصدوم از ناحیه چشم، 22 نفر از ناحیه صورت، هشت تن از قسمت سر، پنج تن در بخش پا و یک نفر از ناحیه تنه دچار سوختگی و جراحت شده بودند.
اولیا سمیع اضافه کرد: حوادث چهارشنبه پایان سال 95 موجب مصدومیت 97 نفر در همدان، 12 تن در بهار، هشت نفر در اسدآباد، هفت نفر در رزن، پنج تن در ملایر، چهار تن در تویسرکان ، سه تن در کبودرآهنگ، 2 نفر در نهاوند و یک نفر در فامنین شده بود.
به گزارش ایرنا وی گفت: در سال های اخیر آیین چهارشنبه پایان سال تبدیل به بازی های خطرناک با مواد منفجره و محترقه شده است.
وی ادامه داد: آتش زدن بوته های خشک و پریدن از روی آتش به تجمع جوانان در خیابان ها، آتش زدن فشفشه، پرتاب ترقه می تواند خطرات متعددی را برای بسیاری شهروندان به دنبال داشته باشد.
مراسم چهارشنبه سوری که در چهارشنبه آخر سال برگزار می شود از جمله آیین های کهن مردم ایران است .
سال گذشته در آیین چهارشنبه آخر سال 139 تن در استان همدان مصدوم شدند.
7526/2087انتهای پیام /*