تشریح جزئیات سفر شهردار تهران به ورشوبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز شنبه در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: در سفر به لهستان 2 موضوع کلی و روابط تهران و ورشو در بخش تبادل اطلاعات و تجربیات دنبال شد.
وی با بیان اینکه شهر ورشو از سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته برخوردار است اظهار کرد: علاوه بر حمل و نقل عمومی این شهر از نظر صنعتی و ساخت اتوبوس های برقی و واگن مترو در شرایط خوبی قرار دارد که مقرر شد در این زمینه همکاری هایی بین دو شهر انجام شود.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن مسائل مربوط به مبلمان شهری و نصب یادمان ملت ایران در بوستان لهستان و قبرستان مهاجران لهستان در محله دولاب تهران نیز پیگیری شد.
شهردار تهران همچنین با اشاره به برگزاری جلسه ای با فعالان بخش خصوصی لهستان خاطرنشان کرد: در این جلسه پروژه های قابل سرمایه گذاری معرفی شد.
به گفته وی با هماهنگی وزارتخارجه و سفارت ایران در لهستان جلسه ای با نائب رییس سنا و یکی از وزرای کابینه به منظور راه اندازی خط مستقیم پروازی تهران – ورشو برگزار شد که این مساله تاثیر زیادی بر گردشگری و مسائل سیاسی دو کشور دارد.
نجفی افزود: همچنین مقرر شد دوره مشترک دکترای تخصصی مدیریت توسعه یافته و برگزاری کلاس های زبان فارسی در لهستان و کلاس زبان لهستانی در ایران پیگیری شود.
وی در بخش دیگیری از سخنان خود با اشاره به آخرین جلسه فصلی هماهنگی ستاد بحران شهر تهران گفت: در این جلسه توصیه هایی به منظور ارائه به رئیس جمهوری مشخص شد.
شهردار تهران با بیان اینکه در این جلسه پیرامون مسائل مرتبط به سال 97 صحبت شد اظهار کرد: متاسفانه در چهار حوزه آموزش شهروندان، مشارکت و ساماندهی کمک های مردمی، مساله بودجه و مدیریت هماهنگ یکپارچه و هماهنگ در مواقع بحران ضعف هایی وجود دارد که مسائل هر بخش باید با کمک سازمان های مرتبط از جمله صدا و سیما، آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد حل شود.

تهرام/9353//1348انتهای پیام /*