تصادف در نیمروز سه کشته برجای گذاشتحمیدرضا بزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه ساعت یک بامداد امروز جمعه در حوالی روستای کمالی شهرستان نیمروز رخ داد.
وی ادامه داد: پس از وقوع این حادثه و اعلام موضوع به مرکز پیام فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل بلافاصله 2 تیم امدادی از پایگاه های اورژانس شهری شماره یک و 2 زابل به محل حادثه اعزام شدند.
وی تصریح کرد: نخستین تیم امدادی در مدت زمان کمتر از سه دقیقه بر بالین مصدومان حاضر و اقدامات درمانی اولیه را آغاز کردند.
بزی اظهار داشت: متاسفانه سه نفر از مصدومان حادثه قبل از رسیدن آمبولانس فوت کرده بودند که با وجود تلاش تکنسین های اورژانس عملیات CPR موفقیت آمیز نبود.
وی ادامه داد: سه مصدوم این حادثه نیز برای ادامه درمان به بیمارستان امیرالمومنین(ع) زابل منتقل شدند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستانهای شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستانهای زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج، چابهار و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.
منطقه سیستان شامل شهرستانهای زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون با ولایات نیمروز و فراه افغانستان هم مرز است.
7316**3213انتهای پیام /*