تعامل معماران ایرانی و ایتالیایی برای مرمت ساختمان‌های تاریخی

به گزارش ایسنا، در میزگرد «معماری و پایداری» سفارت ایتالیا در تهران، شماری از کارشناسان معماری معاصر ایرانی و ایتالیایی همچون «ماریو کوچینلا» به صورت مجازی و حضوری در ۲۵ ژانویه درباره معماری و ایجاد فرصت‌هایی برای همکاری در مرمت ساختمان‌های تاریخی به گفت‌وگو پرداختند.

این نشست، توسط سفارت ایتالیا در تهران و با همکاری مجله «داموس»‌ (Domus) برگزار شد و به موجب آن فرصتی برای گفت‌وگو درباره‌ی اقداماتی در جهت حفاظت از میراث معماری هر دو کشور فراهم شد. از جمله حاضران این میزگرد به نمایندگان وزیر میراث فرهنگی ایران و نمایندگانی از شهرهای تهران،‌ شیراز و اصفهان می‌توان اشاره کرد.

انجمن‌های تخصصی ایتالیا نیز در این میزگرد اطلاعات و مهارت‌های مرتبط با حوزه حفاظت از میراث معماری ارائه کردند.

در این جلسه همچنین معماران ایرانی و ایتالیایی درباره رویکردهای جدید در حوزه معماری معاصر با تمرکز بر بهینه‌سازی مصرف منابع، کاهش تاثیرات تغییرات اقلیمی و نحوه انتخاب مصالح به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

این میزگرد بخشی از مجموعه رویدادهایی است که اخیرا به همت سفارت ایتالیا در تهران با تمرکز بر حوزه معماری و طراحی برگزار شد. در این راستا پیش‌نمایش نمایشگاه جدید «Domus Design – تهران ۲۰۲۲»‌ توسط سفیر ایتالیا و با حضور والتر ماریوتی، سردبیر مجله«Domus»، که به همین مناسبت به تهران سفر کرده است، برگزار شد.

انتهای پیام