تعیین 12 راهبرد برای تعامل مردم با دولت در خراسان رضویسید جواد حسینی روز چهارشنبه در نشست تشکل های مردم نهاد حوزه ورزش و جوانان در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی افزود: این راهبردها با توجه به تدوین نظام نامه تعامل تشکل های مردمی با دولت در این استان طراحی شده است.
وی با اشاره به فعالیت هزار و 162 تشکل مردمی در خراسان رضوی و رشد 115 درصدی آنها طی سه سال اخیر، اظهار کرد: حوزه قلمرو فعالیت این تشکل ها نیز با هدف توسعه و گستردگی خدمات به مردم از پنج حوزه به 27 حوزه افزایش یافته است.
وی گفت: تشکل ها در اجرای نظام تعامل میان مردم و دولت نقش اساسی دارند و تلاش می شود در تعامل با تشکل ها و نتایج حاصل از این گفت و گو ها نسبت به برنامه ریزی و مدیریت مسائل اقدام شود.
حسینی با بیان اینکه 1400 نخبه در استان داریم و در تعامل با آنان نظام نامه تعامل نخبگان با دولت نیز در استان طراحی شده و به زودی به اجرا گذاشته می شود، افزود: با توجه به فعالیت 13 کارگروه در این استان قرار شد به همین تعداد و عناوین مشابه کارگروه های استان، هسته فکری در استان تشکیل شود.
وی اظهار کرد: بر این اساس از هر هسته فکری یک نفر به نمایندگی از نخبگان استان در کارگروه های استان شرکت می کند تا نظام تصمیم گیری مبتنی بر شبکه دانش در استان طراحی شود.
وی گفت: علاوه بر این قرار است هر یک از مدیران استان یک مشاور نخبه داشته باشد.
معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کوچک سازی دولت و بزرگ کردن مردم از شیوه های نوین برای پیشبرد امور و حل و رفع مسائل در کشور است، افزود: هم اکنون بیش از 200 تشکل استان در راستای طرح تعامل با دولت مجری پروژه های مختلف هستند.
وی همچنین با اشاره به ضرورت راه اندازی نهضت ازدواج در استان، اظهار کرد: طی 10 ماه اول امسال بیش از 92 هزار فقره وام ازدواج توسط دولت پرداخت شده اما آمار ازدواج نسبت به پارسال افزایش نیافته که باید در این زمینه کار شود.
خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7496 / 6053انتهای پیام /*