تفاهم‌نامه میان ستاد کل نیروهای مسلح و 4 دستگاه دولتی امضا شدبه گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردارسرلشکر پاسدارمحمد باقری عصر امروز(دوشنبه) در حاشیه برگزاری مصدومیت جلسه شورای سیاستگذاری قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس این تفاهم‌نامه دستگاه‌های دولتی تعهد کردند که زمینه اشتغال را برای جوانان شناسایی و معرفی کنند تا زمینه ورود آن‌ها به اشتغال فراهم شود.
وی افزود: نیرو‌های مسلح نیز از جهت مکان، زیرساخت‌ وامکاناتی که آموزش و تربیت سربازان برای فراگیری مهارت‌های حرف‌های لازم باشد، مهیا می‌کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ما برنامه داریم تا در سال ۹۷ تعداد سربازانی که گواهینامه دوره‌های مهارتی را دریافت می‌کنند به ۲۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.
سرلشکر باقری با بیان این که امروز روز خوبی برای نیروهای مسلح و دولت در جهت توسعه مهارت‌آموزی سربازان بود و ما توانستیم با 4 دستگاه دولتی تفاهم ‌نامه همکاری های مشترک امضاء کنیم ادامه داد: عزیزان ما در این تفاهم ‌نامه‌ ها متعهد شدند تا زمینه‌های اشتغال را شناسایی کرده و زمینه آموزش دادن جوانان سرباز را آماده کنند.
وی تصریح کرد: در اجرای این تفاهم نامه ها همکارهای مشترک نیز قرار شد نیروهای مسلح نیز مراکز، زیرساخت‌ها، امکانات و آموزش و مربی و سایر امکانات را برای اجرای این طرح آماده سازند، تا این کار به خوبی پیش رود و سربازان ما با مهارتی که آموخته‌اند بتوانند گواهینامه کشوری با ارزش ملی و بین‌المللی را دریافت کنند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: البته اجرای این طرح به معنای تامین همه زمینه‌های ایجاد اشتغال نخواهد بود و می‌بایست به جوانان کشور کمک‌هایی در زمینه پشتوانه مالی و ایجاد بازار فروش محصولات انجام شود.
وی با اشاره به اینکه ما در سال 96 توانستیم بیش از100 هزار سرباز و ۲ هزار نفر ازکادر نیروهای مسلح را در این طرح شرکت داده و به آنها گواهینامه کسب مهارت و مربی‌گری اعطا کنیم، اظهار کرد: ما برنامه داریم تا این عدد برای سال آینده به میزان دو برابر افزایش پیدا کرده و در سال 97 حدود 200 هزار سرباز گواهینامه آموزش‌های مهارتی را دریافت کنند.
سرلشکر باقری افزود: در این طرح همه مجموعه‌های نیروهای مسلح در کنار پراختن به امنیت کشور به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای تبدیل می‌شوند که سال به سال هم توسعه پیدا می‌کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه برگزاری این کلاس‌ها در پادگان‌هایی ممکن است که امکانات آموزشی را داشته باشند، تصریح کرد: آن دسته از سربازانی که در نقاط مرزی خدمت می‌کنند، می‌توانند گواهینامه آموزش‌های حفاظتی و امنیتی را دریافت کنند تا در امر حفاظت فیزیکی از بانک‌ها و شرکت‌ها از آنها استفاده شود و سربازانی هم که به مهارت‌های دیگر اشتغال دارند می‌توانند گواهینامه مربوط به همان حرفه را دریافت کنند.
اجتمام*17224*7029انتهای پیام /*