توجه به دانشگاه فرهنگیان رشد و توسعه کشور را رقم می زندبه گزارش خبرنگار ایرنا، علی خاکی روز چهارشنبه در جلسه هیات امنایی دانشگاه فرهنگیان کردستان اظهار کرد: در تمام دنیا یکی از دلایل اصلی توسعه کشورهای پیشرفته برنامه ریزی جدی در حوزه آموزش و پرورش و سرمایه گذاری در این حوزه بوده است.
وی افزود: هر ملتی که بخواهد شرایط خوبی برای کشور خود ایجاد کند باید به حوزه آموزش و پرورش توجه کند و در واقع تنها راه برون رفت از مشکلاتی که امروزه مردم و دولت درگیر آن هستند سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت است.
معاون توسعه، طرح و منابع دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: بخشی از مشکلات کشور ما ناشی از مشکلات فرهنگی است بنابراین مسئولان با توجه به دانشگاه فرهنگیان علم و دانایی را در جامعه افزایش داده و به این صورت رشد و تعالی کشور و استان ها رقم می خورد.
به گفته وی ثمره تعلیم و تربیت، تحویل دانش آموزانی در تراز نظام به جامعه و تربیت چنین دانش آموزانی نیز به معنی رشد و پیشرفت کشور در زمینه های مختلف است.
خاکی در ادامه به مشکلات موجود دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در سال های اخیر با محدودیت های بودجه ای، جذب نیرو و تلاطم در جذب دانشجو روبرو بوده است.
وی با بیان اینکه در چند سال گذشته اقدامات خوبی در زمینه جذب دانشجو در این دانشگاه انجام شد اضافه کرد: بی شک جذب دانشجو از طریق دانشجو معلمان چهارساله می تواند مشکل کشور را حل کند و دانشگاه نیز در حال طی کردن این مسیر است.
به گفته وی تاکید وزارت علوم نیز طی کردن دوره های چهارساله است اما در این راستا نگاه سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر روی هزینه های آن است که این موضوع هم از طریقی رفع خواهد شد.
معاون توسعه، طرح و منابع دانشگاه فرهنگیان کشور یکی دیگر از برنامه های اصلی و اولویت دار این دانشگاه را توسعه کمی و کیفی اعلام کرد و افزود: در این راستا بیش از هر چیز دیگری به توسعه کیفی دانشگاه در زمینه های مختلف توجه می شود.
وی با بیان اینکه سرانه دانشگاه فرهنگیان از میانگین کشوری پایین تر است، گفت: این دانشگاه از میان 41 دانشگاه کشور در رتبه 39 قرار دارد.
به گزارش ایرنا، دانشگاه فرهنگیان کردستان دارای 2پردیس خواهران و برادران است و هم اکنون 2هزار و 100دانشجو در 13رشته تحصیلی و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در این 2 مرکز مشغول به تحصیل هستند.
هم اکنون 21 هیات علمی موظف در این دانشگاه مشغول به تدریس هستند.
دانشگاه فرهنگیان دارای سابقه تاریخی بیش از 100سال است اما با این عنوان از سال 90شروع به فعالیت کرده و ماموریت تربیت، تامین و بهسازی نیروی انسانی در اموزش و پرورش به این دانشگاه واگذار شده است.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار: رحمانی
7348/ 3020انتهای پیام /*