توزیع 600 هزار اصله نهال رایگان در استان گیلانبه گزارش خبرنگار ایرنا محسن یوسف پور روز دوشنبه در آئین نهالکاری در اراضی دانشگاه آزاد اسلامی آستارا افزود: سال گذشته 80 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در استان توزیع شده بود و امسال تعداد آن به علت توقف بهره برداری از جنگل های استان، افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: در سال جاری به همت جنگل بانان گیلان و مشارکت مردم، بهره برداری از جنگل های استان متوقف شد و اکنون با حداقل امکانات با متصرفان چوب و اراضی ملی مقابله می کنیم.
وی ادامه داد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از متقاضیان پرورش صنوبر حمایت می کند و علاقه مندان می توانند در طول هفته منابع طبیعی با مراجعه به ادارات متبوع، برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شوند و نهال رایگان نیز دریافت کنند.
یوسف پور بیان کرد: فرزندان جنگلبانانی که در راه حفاظت انفال، جان خود را از دست داده اند، در چارچوب قانون در ادارات منابع طبیعی استخدام می شوند.
از 15 تا 21 اسفندماه، هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نامگذاری شده است.
منابع ملی گیلان 565 هزار هکتار جنگل، 245 هزار هکتار مرتع و 288 هزار هکتار جلگه است و 400 نیروی حفاظتی، از اراضی ملی استان حفاظت می کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و امسال سه نفر از جنگلبانان این شهرستان در حادثه سقوط خودروی جنگلبانی به دره حین ماموریت، جان خود را از دست دادند.
7105 / 7124 / 2007انتهای پیام /*