توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم از برنامه های مهم دولت استبه گزارش ایرنا، سید علی آقازاده عصر سه شنبه در ششمین روز از دهه فجر در دیدار با مردم خنجین از توابع شهرستان فراهان در مسجد جامع این بخش افزود: ارایه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به مردم به ویژه مناطق محروم از مولفه های اساسی خدمت است که مسئولان همه تلاش خود را در این راستا به کار گرفته اند.
وی بیان کرد: بیکاری دغدغه جدی است که بسیاری از خانواده ها را ازار می دهد و تلاش تیم مدیریتی دولت در استان براین است که دامنه اشتغال پایدار را در تمامی مناطق استان به ویژه مناطق محروم و روستایی بگسترانند و این مناطق را به د کانون های اشتغال و معیشت تبدیل کنند.
استاندار مرکزی ادامه داد: دولت توجه ویژه ای به توسعه اشتغال با بهره گیری از ظرفیت ها در مناطق روستایی دارد.
آقازاده تصریح کرد: بسیاری از شهرها و بخش ها از جمله خنجین پتانسیل ایجاد کارگاه های کوچک و خانگی را برای افزایش اشتغال داراست که نباید از آن غافل شود.
وی عنوان کرد: خنجین استعداد و پتانسیل خوبی در بخش کشاورزی، دامپروری و گردشگری دارد که باید نهایت بهره را از آن برد.‌
استاندار مرکزی ادامه داد: برنامه ها و اقدامات خوبی برای مناطق محروم و کم برخوردار از سوی دولت صورت گرفته اما هنوز زوایای زیادی در فرصت سازی شغلی وجود دارد.
آقا زاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: انقلاب اسلامی از معجزات قرن حاضر است و تاکنون هیچ انقلابی به این عظمت و اقتدار پا نگرفته است.
وی اظهار کرد: بسیاری از انقلاب های قرن 20 مانند انقلاب چین، شوروی، کوبا پس از پیروزی به مرور تضعیف شده و پس از سال ها دیگر اثری از آن ها یافت نمی شود اما انقلاب اسلامی هر روز مقتدرتر و مستحکم تر شده است.
استاندار مرکزی اضافه کرد: این انقلاب به پشتوانه مردم به پیروزی رسید و مردم سرمایه های اصلی نظام هستند.
آقازاده بیان کرد: انقلاب اسلامی هنوز به تمام اهدافش دست پیدا نکرده اما نمره قابل قبولی در کارنامه آن به ثبت رسیده است و با پشتوانه و استقامت مردم و تلاش مضاعف مسئولان تمام اهداف آن محقق خواهد شد.
وی گفت: مدیران استان مرکزی در ایام الله دهه فجر با بیش از 600 خانواده شهید، جانباز و ایثارگر دیدار می کنند.
استاندار مرکزی افزود: این برنامه از ابتکارهای ستاد دهه فجر استان است و این دیدارها در افزایش روحیه مدیران برای خدمت صادقانه و مطلوب تر نقش موثری دارد.
نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: خواسته ها و مطالبات مردم به ویژه در مناطق محروم رصد و دنبال می شود.
سید محمد حسینی افزود: خنجین 6 سال است که به بخش تبدیل شده و استقرارهرچه سریعتر ادارات در این بخش امری ضروری است.
وی بیان کرد: یکی از مطالبات مهم مردم این بخش در حوزه بهداشت و درمان و تسریع در تکمیل درمانگاه شبانه روزی خنجین است.
وی بیان کرد: این درمانگاه هم اکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصوبه خوبی در مجلس شورای اسلامی برای شهرک ها و نواحی صنعتی رقم خورد که بر اساس آن متقاضیان باید 10 درصد قیمت زمین را پرداخت کنند و بقیه پس از پنج سال پرداخت خواهد شد.
حسینی اظهار کرد: این مصوبه نقش موثری در تشویق سرمایه گذاران صنعتی در مناطق محروم دارد.
فرماندار فراهان نیز در ادامه این نشست گفت: در ایام الله دهه فجر 280 برنامه مختلف برای شهرستان پیش بینی شده که تاکنون شمار زیادی از این برنامه ها اجرایی شده است.
سید احمد سجادی افزود: در این ایام 33 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 330 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
امام جمعه بخش خنجین نیز در این نشست گفت: مردم به عنوان ولی نعمتان جامعه هستند و مسئولان باید همه تلاش خود را برای ارایه خدمات مطلوب و بی منت به مردم به کار گیرند.
حجت الاسلام مهدی سلطانی نیا افزود: تلاش مسئولان برای مناطق محروم و کم برخوردار باید مضاعف باشد.
فراهان از توابع استان مرکزی است که در این شهرستان بیش از 30 هزار نفر زندگی می کند.
3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری***انتشار دهنده: مژگان حیدریانتهای پیام /*