توسعه شهرستان فردوس نیازمند استفاده از توان بخش خصوصی استبه گزارش ایرنا، مهدی ابراهیمی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان فردوس اظهار کرد: برای اینکه زودتر به توسعه دست پیدا کنیم باید به سراغ بخش خصوصی برویم چرا که نقش بخش خصوصی در توسعه بسیار مهم است.
وی از همدلی و همراهی مدیران ادارات در پیگیری مسائل شهرستان قدردانی و تصریح کرد: این احساس مسئولیت ثمره باوری است که در مدیران وجود دارد تا نسبت به آنچه که بر عهده آنها قرار داده شده، تعهد داشته باشند.
ابراهیمی از برگزاری همایش ناصر خسرو در 23 و 24 اسفندماه سال جاری در فردوس خبر داد و یادآور شد: در این همایش 250 مهمان داخلی و خارجی و از جمله چهار مهمان خارجی و افراد صاحب نظر در حوزه توریسم و گردشگری حضور دارند بنابراین همه ادارات شهرستان باید امکانات خود را در اختیار این همایش قرار دهند تا این همایش به بهترین نحو ممکن برگزار شود.
وی بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی در صورت احتمال بارندگی های شدید در شهرستان، نظارت بر بازار، افزایش ساعات کسب و کار توسط اصناف، زیباسازی سطح شهر توسط شهرداران فردوس و اسلامیه، آمادگی جایگاه های سوخت و نیز برخورد مناسب ماموران راهنمایی رانندگی با مسافران و رانندگان در ایام عید نوروز تاکید کرد.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل گروه شرکت های مادر تخصصی گسترش صنعت علوم زیستی هم در این نشست گفت: با هدف ایجاد سرمایه گذاری در حوزه های دانش، محرومیت زدایی، ایجاد توسعه و اشتغالزایی به شهرستان فردوس سفر کرده است.
مهدی اسلام پناه افزود: دنیا با همه بزرگی خود میدان کسب و کار بسیار کوچکی است و امید است که تحول کسب و کار جدید به توسعه و موفقیت منجر شود.
وی از برگزاری استارت آپ شرق کشور با محوریت اشتغال زایی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته خبر داد و تصریح کرد: این استارت تاپ، فروردین ماه در شهرستان فردوس اجرایی می‌شود.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت از فعالیت 15 شرکت نو پا در سطح کشور خبر داد و یادآور شد: تعدادی شرکت نوپا در سال 96 آغاز به کار کرده و هدف از این شرکت‌ها شناسایی ایده های نوین، کارآفرینی جوانان و صاحبان ایده در مناطق کمتر توسعه یافته است.
اسلام پناه خواستار همکاری و مشارکت مدیران دستگاه های دولتی در این طرح شد.
9865* 6054انتهای پیام /*