توقیف شناور حامل 7 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آبی هرمزگانبه گزارش ایرنا، سرهنگ علی اصغر خرم روی روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: توقیف این شناور در محدوده آب های شهرستان پارسیان در غرب هرمزگان و به هنگام کنترل شناورهای تجاری صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در همین رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شده، گفت: عمده کالاهای قاچاق کشف شده شامل پودر و قرص بدنسازی و انواع گوشی تلفن همراه است.
سرهنگ خرم روی تصریح کرد: در عملیاتی دیگر مرزبانان سیریک با همکاری ماموران یگان حفاظت منابع آبزیان این شهرستان با انجام اقدام اطلاعاتی از فعالیت یک فروند کشتی صیادی در منطقه ممنوعه مطلع و اقدام لازم را برای توقیف آن آغاز کردند.
وی اظهار کرد: مرزبانان با رصد اطلاعاتی موقعیت شناور را در دریا شناسایی و در یک اقدام ضربتی شناور را توقیف کردند.
فرمانده مرزبانی هرمزگان خاطرنشان کرد: در بازرسی از کشتی توقیفی 15 هزار کیلو گرم انواع ماهی میکتوفیده کشف و یک نفر متهم نیز دستگیر شد.
شهرستان پارسیان در 400 کیلومتری غرب و شهرستان سیریک در 170 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارند.
هرمزگان با 103 هزار کیلومتر مربع وسعت ، 13 شهرستان و 5 محور اصلی ورودی و خروجی دارای راه هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای است که بندر شهید‌ رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران یکی از بندرهای مهم استان به شمار می آید.
موقعیت استراتژیک هرمزگان باعث شده حجم قابل توجهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی ، ساحلی ، روستایی و خورها به طور غیرمجاز وارد استان شود.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی** انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*