جشنواره فرهنگی ربو ترافیک در تیران و کرون برگزار شدبه گزارش ایرنا، این جشنواره با هدف مشارکت دانش آموزان در کاهش تصادفات و افزایش ایمنی راه ها روز پنجشنبه در شهرستان تیران و کرون برگزار شد.
ربات های شرکت کننده در این جشنواره با گذر در یک شهرک طراحی شده ضمن رعایت قوانین و مقررات دیگران را نیز به قانونمداری توصیه کردند تا در نوروز 97 و سال های آینده شاهد کاهش تصادفات و سوانح رانندگی در جاده ها باشیم.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان تیران و کرون در اختتامیه این جشنواره با بیان اینکه نخستین جشنواره ربوترافیک و همایش محله ای ‘ایمنی و ترافیک’ توسط سازمان مردم نهاد جوانان اجرا شده است، گفت: سازمان های مردم نهاد ( سمن ها ) برای کاهش آسیب های اجتماعی طرح های فرهنگی اجرا می کنند که اجرای طرح ربو ترافیک و همایش محله ای ‘ ایمنی و ترافیک ‘ با هدف کاهش آمار تصادفات از جمله این برنامه هاست.
‘ مهدی مرادی ‘ افزود: برگزاری جلسات آموزشی، تشکیل پویش مردمی باظرفیت بیش از 2 هزار نفر، طراحی و انتشار پوستر، تهیه اینفوگرافی و جشنواره ربوترافیک از برنامه های سازمان مردم نهاد ‘ نسل جوان فردا ‘ برای کاهش تصادفات در شهرستان تیران و کرون است.
وی ادامه داد: ورود سازمان های مردم نهاد در فعالیت های اجتماعی منجر به کاهش آسیب های اجتماعی می شود و اداره ورزش و جوانان تیران و کرون نیز از فعالیت های اجتماعی سمن ها حمایت می کند.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان تیران و کرون همچنین از تشکیل پویش مردمی با عنوان ‘من و دوستانم ترافیک ایمن می سازیم’ توسط کانون ‘ نسل جوان فردا’ در این شهرستان خبر داد و گفت: این شعار دغدغه عموم مردم است که مشارکت همگانی را برای کاهش تصادفات به همراه دارد.
نخسیتن جشنواره ربوترافیک با حضور 10 تیم ربات در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان تیران و کرون برگزار شد و از سه تیم برتر این جشنواره تجلیل شد.
این همایش توسط کانون نسل جوان فردا و با مشارکت اداره ورزش و جوانان، کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع)، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پلیس راهنمایی و رانندگی تیران و کرون برگزار شد.
امسال در شهرستان تیران و کرون 17 نفر بر اثر سانحه تصادف جانباختند که بیشتر آنها از ساکنان این شهرستان هستند.
شهرستان تیران و کرون با بیش از 71 هزار نفر در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
7131 / 2093انتهای پیام /*