جلوی 151مورد ساخت وساز غیر مجاز در مازندران گرفته شدعیسی خادمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : از 27 اسفند پارسال تاکنون علاوه بر جلوگیری از این نوع ساخت و سازها با متخلفان برخورد شد .
وی ادامه داد : کمیته حمل و نقل و پایانه های ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با فعالیت متمرکز گروه ویژه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در حاشیه راههای استان در تعطیلات نوروزی به صورت جدی وارد عمل شده تا از انجام این تخلفات جلوگیری شود.
دبیرکمیته حمل و نقل و پایانه های مازندران گفت که برخی افراد سودجو با استفاده از فرصت تعطیلات بویژه تعطیلات طولانی نوروزی اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه راهها می کنند که گروه ویژه برای برخورد با این متخلفان فعالیت دارد .
وی افزود: با توجه به سفر میلیون ها گردشگر به مازندران و تردد در جاده های این استان برای دسترسی به سایر مناطق کشور ، افرادی به بهانه ارائه خدمات دست به تخلف در ساخت و ساز می زنند.
ساخت و سازهای حاشیه جاده های مازندران به خاطر این که بیشتر در ایام تعطیل انجام می شود با نام ‘ ساخت و سازهای پنجشنبه و جمعه ای ‘ نزد افکار عمومی و دستگاههای مرتبط شناخته می شود .
اینگونه ساخت و سازها بیشتر به بهانه ارائه خدمات به مسافران و بیشتر این موارد در ایام تعطیل انجام می شود.
بر اساس اعلام مراجع رسمی بیشتر ساخت و سازها در حریم راهها با سازه های سبک و به صورت شبانه انجام می شود.
همچنین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران این نوع ساخت و سازها و حضور افراد برای فروش محصولات و کالاها برای رانندگان و مسافران خطرآفرین اعلام کرد که می تواند منجر به بروز تصادفات شود .
مازندران بیش از 10 هزار کیلومتر راه شوسه دارد که ساخت و سازهای غیرمجاز عمدتا در حاشیه راههای اصلی ساخته می شود.
2096/1899انتهای پیام /*