حادثه های ترافیکی نوروزی در خراسان شمالی 5 فوتی داشتتقی دولت آبادی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از آغاز طرح نوروزی از 25 اسفند ماه 96 تا پنجم فروردین ماه امسال، یک نفر حادثه دیده ترافیکی در بیمارستان و چهار نفر در سر صحنه جان باخته اند.
وی گفت: سه نفر از فوت شدگان در سانحه های ترافیکی استان، مسافر و 2 نفر بومی بوده اند.
وی افزود: در این مدت 521 نفر در سانحه های ترافیکی محورهای درون و برون شهری استان مصدوم شدند که 466 نفر از این تعداد به بیمارستان و مراکز درمانی استان منتقل شدند.

*مراجعه بیش از 19 هزار نفر به بیمارستان ها
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در 10 روز نخست طرح نوروزی امسال، 19 هزار و 87 نفر به بیمارستان های استان مراجعه کرده اند.
وی به برپایی ایستگاه های سلامت در طرح نوروزی اشاره کرد و افزود: در این مدت 145 نفر از مسافران با مراجعه به پنج ایستگاه سلامت استان از دریافت خدماتی همچون کنترل فشار، کنترل قند خون و پانسمان های سطحی برخوردار شده اند.
وی افزود: ایستگاه‌های سلامت نوروزی در مسیرهای پرتردد در مناطقی نظیر دشت مسیرشهرستان گرمه به جنگل گلستان، امین الله مسیر بجنورد به آشخانه، چمن بید مسیرمانه و سملقان به جنگل گلستان، حصار گرمخان مسیر بجنورد به شیروان و مسجد امام سجاد (ع) شیروان مستقر شده اند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ایستگاه های سلامت نوروزی مرکز فوریت های پزشکی خراسان شمالی از 25 اسفند تا 15 فروردین آماده ارائه خدمات به مسافران است.
خراسان شمالی در حدفاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است.
7185/6042انتهای پیام /*