حجوانی با قایق‌های کودکان ایرانی در نمایشگاه «موتامو»

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، این نویسنده و پژوهشگر با اعلام این موضوع، گفت: امسال با همراهی خانم زهرا کبیری مدیر انتشارات «ورتا» این افتخار به من داده شد تا در این رویداد که هر دو سال یک بار در کشور بلژیک و در شهر لالوریر برگزار می‌شود، مشارکت کنم. 

او افزود: «موتامو» اتفاقی کم‌نظیر در حوزه‌ کتاب کودکان است؛ زیرا کتاب‌های نمایش داده‌شده در آن، همگی به دست کودکان و نوجوانان یا با همکاری آن‌ها خلق شده‌اند. این کتاب‌ها با تکنیک‌های مختلفی چون پاپ‌آپ (برجسته)، چاپ دستی، کلاژ، نقاشی، چاپ دیجیتال و افست ارائه می‌شوند. 

 این مترجم سپس گفت: من برای هشت فریم از نقاشی‌های کودکان هفت تا چهارده‌ساله‌ ایرانی با موضوع قایق، متن نوشتم. تصویرها با تکنیک کنده‌کاری روی لینو با چاپ دستی به شکل کتاب آماده خواهند شد. 

حجوانی درباره مخاطبان این نمایشگاه توضیح داد: مخاطبان اصلی این نمایشگاه دانش‌آموزان هستند و در طول جشنواره، علاوه بر نمایش این کتاب‌ها، برای آن‌ها کارگاه‌ها و سخنرانی‌هایی در ارتباط با خلق کتاب و آفرینش‌های هنری دیگر برگزار می‌شود. همچنین بخشی از دست‌اندرکاران برگزاری این نمایشگاه از میان نوجوانان مدرسه‌ای در لالوریر انتخاب می‌شوند.

 آوا صفاریان، آویسا یادگاری، حلما کبیری، دینا نوروزی، رها باقری مطلق، سروناز خاکباز، ستایش بهادران و مهدیس رودکی هشت دختر هنرمند ایرانی هستند که در این رویداد فرهنگی هنری از آثار آنان با موضوع قایق برای خلق کتاب استفاده شده است. مدیریت این نمایشگاه را «آلن رنیر» بر عهده دارد که نخستین دوره‌ آن را سال ٢٠١١ راه‌اندازی کرده است.

انتهای پیام