حدود 963 میلیارد ریال کالای قاچاق سال 96 درالبرز کشف شدسردار سید جعفر حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: کشفیات این کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٢٦ درصد افزایش کشف بوده است.
وی اضافه کرد: در این مدت ٣٠٨ پرونده قضایی برای قاچاقچیان کالا دراین استان تشکیل شده که از مجموع انها ٢٥٥ فقره ١٠ میلیون ریالی، ٣٣ فقره ١٠٠ میلیون ریالی و ٢٠ فقره ٥٠٠ میلیون ریالی بوده است.
وی گفت : در سال گذشته یک هزارو ٤٤٢ قاچاقچی کالا دستگیر و ٣١٨ خودرو سبک و سنگین توقیف شد.
حسینی با تاکید بر شعار امسال مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی افزود: پلیس برای تحقق این شعار با قاچاق کالا و کالای قاچاق مبارزه خواهد کرد.
وی یادآورشد:اجرای طرح ملی مقابله با کالای قاچاق و قاچاق کالا به صورت ویژه دراین استان درحال اجرا است.
وی گفت: از فعالان بخش واردات، انبار، توزیع، خرید و فروش بخصوص تجار وصنوف مرتبط درخواست می شود نسبت به رعایت قوانین و مقررات موضوعه از جمله قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز وهمچنین رعایت ضوابط گمرکی و توزیع فروش کالاهای قاچاق توجه داشته باشند.
حسینی یادآورشد: در صورت مشاهده تخلف ،علاوه بر ضبط کالاها، وسایل حمل و نقل و همچنین انبار یا مکان نگهداری و عرضه، مالکان و حاملان کالاها را به پرداخت جزای نقدی سنگین و سایر مجازات های قانونی محکوم می شوند.
وی، نقش مردم را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که اقتصاد، تولید و اشتغال کشور را با مشکلات عدیده ای روبرو می کند،بسیار تاثیرگذار دانست.
2098/1535انتهای پیام /*