حضور ارتش درمحل سقوط هواپیما تا زمان مورد نیاز ادامه خواهد داشتامیر سرتیپ نوذر نعمتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه سانحه هوایی هواپیمای مسافربری شرکت آسمان افزود: عصر روز گذشته با توجه به بررسی رادارهای منطقه، محل اعلام شده فعلی سقوط هواپیمای ATR72 را پیش بینی کردیم.
وی ادامه داد: پیش از هرگونه اقدامی ابتدا مقام قضایی با بالگرد به رویت منطقه پرداخت و سپس کاوش لاشه هواپیما و اجساد آغاز شد.
وی گفت : تیم های مختلف از نیروهای سازمان ارتش در محل مستقر شد و از ساعت 7 و 30 دقیقه صبح امروز ابتدا 2 فروند هواپیمای شکاری نیروی هوایی در منطقه به شناسایی پرداختند و پس از آن با هواپیمای نیروی زمینی ارتش چندین مرتبه و از دو طرف منطقه را رصد کردیم و هلال احمر و سپاه نیز این منطقه دقیق را تایید کردند.
وی بیان کرد: شب گذشته در جلسه ای با استاندار اصفهان قسمت رادار هواپیما و مسیر آن و نیز مناطق احتمالی سقوط برای دکتر مهرعلیزاده تشریح شد واین اطلاعات را توسط کاردارهای نظامی با کشورهای منطقه تبادل شد و منطقه عمومی از شب گذشته مشخص بود ولی منطقه خاص سقوط صبح امروز شناسایی شد.
به گزارش خبرنگاران اعزامی ایرنا حاضر در منطقه سقوط هم اکنون نیروهای عملیات انتقال اجساد،در منطقه سقوط هواپیما حضور دارند.
هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و شش خدمه صبح روز یکشنبه از رادار خارج شد و در منطقه کوهستانی دنا کوه از توابع شهرستان سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد.
گ/7135 / 6020 / 6022انتهای پیام /*