حضور ارتش درمحل سقوط هواپیما تا زمان مورد نیاز ادامه خواهد داشتامیر سرتیپ نوذر نعمتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه سقوط هواپیمای مسافربری شرکت آسمان از تهران به یاسوج افزود: عصر روز گذشته با توجه به بررسی رادارهای منطقه، محل اعلام شده فعلی سقوط هواپیمای ATR72 را پیش بینی کردیم.
وی ادامه داد: پیش از هرگونه اقدامی ابتدا مقام قضایی با بالگرد به رویت منطقه پرداخت و سپس کاوش لاشه هواپیما و پیکر جانباختگان آغاز شد.
سرتیپ نعمتی گفت : تیم های مختلف از نیروهای ارتش در محل مستقر شدند و از ساعت 7 و 30 دقیقه صبح امروز ابتدا 2 فروند هواپیمای شکاری نیروی هوایی در منطقه به شناسایی پرداختند و پس از آن با هواپیمای نیروی زمینی ارتش چندین مرتبه و از دو طرف منطقه را رصد کردیم و هلال احمر و سپاه نیز این منطقه دقیق را تایید کردند.
وی بیان کرد: شب گذشته در جلسه ای با استاندار اصفهان قسمت رادار هواپیما و مسیر آن و نیز مناطق احتمالی سقوط برای استاندار تشریح شد و این اطلاعات توسط کاردارهای نظامی با کشورهای منطقه تبادل شد و منطقه عمومی از شب گذشته مشخص بود ولی منطقه خاص سقوط صبح امروز شناسایی شد.
هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و شش خدمه صبح روز یکشنبه از رادار خارج شد و در منطقه کوهستانی دنا کوه از توابع شهرستان سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد.
گ/7135 / 6020 / 6022انتهای پیام /*