حضور درصد کمی از زنان در پست های مدیریت شهری ناعادلانه استبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، الهام فخاری اظهار کرد: امروزه زنان در کسب و کارهای مختلف فعال، توانمند و نامدار هستند، به همین منظور شایسته است که حضور زنان را در مدیریت شهری جدی تر ببینیم و کاری کنیم که زنان در جایگاه مناسب و به حق خود قرار گیرند.
فخاری با بیان اینکه قرار بوده که زنان نقش بیشتری در کشور داشته باشند، افزود: حضور زنان باید چشم گیرتر و مشخص تر در مدیریت شهری اتفاق می افتاد، گرچه قول افزایش پست زنان را در جامعه شنیدیم اما این امر محقق نشد، به همین دلیل باید در خصوص پست های موجود مراقبت هایی انجام دهیم تا کمتر از این نشود.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی و کاهش آسیب های اجتماعی توسط زنان سرپرست خانوار گفت: دوازدهمین دوره این نمایشگاه جزء نمایشگاه های خوب و بسیار مثبت شهر تهران است هرچند که ممکن است مانند هر کار دیگری کاستی هایی داشته باشد.
وی افزود: همه به عنوان علاقه مندان توان افزایی و حضور موثر زنان کمک خواهیم کرد که با آسیب شناسی و فراهم کردن شرایط بهتر فرصت ارائه محصول و خدمت به صورت مستقیم از طریق چنین نمایشگاهایی برای زنان فراهم شود.
فخاری با بیان اینکه امروزه بازار کار بازاری بدون در نظر گرفتن عدالت جنسی و دسترسی های برابر است، تاکید کرد: نمایشگاه زنان و تولید ملی مختص زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست تعریف شده به همین منظور می تواند فرصت بسیار ارزشمندی برای حضور زنان در جامعه باشد.
رئیس شورای اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه نمایشگاه زنان و تولید ملی، هویت و عزت نفس یک زن را بهبود می بخشد، افزود: معتقدم زنی که با عزت نفس کار می کند، به خود اجازه نمی دهد که درگیر آسیب های اجتماعی و مسائل آسیب رسان شود.
وی با بیان اینکه نمایشگاه زنان و تولید ملی، از لحاظ اجتماعی و اقتصادی به نهاد خانواده کمک می کند، اظهار کرد: مشاغل کارآفرینانه که در این نمایشگاه خدمت ارائه می کنند، دارای کارگاه های اشتغال زا هستند هرچند که کارآفرینی با اشتغال زایی متفاوت است.
فخاری با بیان اینکه در حال حاضر زنان شهرستان های استان تهران امکان حضور در نمایشگاه هایی مانند زنان و تولید ملی را ندارند، اظهار کرد: از طریق کمیته اجتماعی و شورای اسلامی استان پیگیری خواهیم کرد تا آنان ضمن حضور در چنین نمایشگاهی امکان ارتباط به بازار تهران را برای ارائه محصولات خود پیدا کنند.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: حضور زنان در جامعه بسیار کمرنگ است، براین اساس باید در خصوص ساماندهی این موضوع تغییر و تحولاتی در جامعه انجام شود.
به گزارش ایرنا، دوازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی 14 تا 25 اسفندماه از ساعت 10 تا 21 در بوستان گفت و گو محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران میزبان علاقه مندان است.
در این نمایشگاه، تولیدات 4 هزار و 80 زن سرپرست خانوار ارائه شده است.
در دوازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی، 33 تولیدکننده پوشاک زنانه، 14تولیدکننده پوشاک مردانه، 9 تولیدکننده مشترک پوشاک زنانه و مردانه، 14تولیدکننده پوشاک کودک و 2 تولیدکننده پوشاک حجاب و 10 تولیدکننده کالاهای اتاق‌خواب و زیورآلات حضور دارند.
همچنین در این نمایشگاه علاوه بر 24 غرفه مربوط به مراکز کوثر، 70 میز به تولیدکنندگان و کارآفرینان صنایع دستی اختصاص دارد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7245//1348انتهای پیام /*