حقوق سلامت از مصادیق حقوق شهروندی و نیاز امروز استبه گزارش ایرنا، مهدی شادنوش عصر چهارشنبه در همایش ملی حقوق شهروندی و حقوق سلامت در تالار امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: حقوق سلامت امروز از موارد مهم مورد توجه بشری است و به‌هیچ وجه نباید به صورت مساله تزئینی به آن نگاه شود.
وی با اشاره به اینکه حقوق سلامت از مصادیق مهم شهروندی است که از اهداف نظام جمهور یاسلامی بوده است، گفت: امروز حقوق شهروندی به اوج اهمیت خود رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: خداوند متعال حق‌الناس که همان حقوق شهروندی است را بر حقوق خود متقدم شمرده است که نشان از جایگاه و اهمیت آن دارد.
وی با اشاره به تاکید دین مبین اسلام بر سلامت در کنار امنیت، بیان کرد: شاید وجود مردسالاری در گذشته حقوق شهروندی اقشار مختلف را تحت تاثیر قرار داده است، ولی امروزه شاهد اهمیت و توجه ویژه به حقوق قشرهایی مانند کودکان و اصناف در قالب حقوق شهروندی هستیم.
وی با تاکید بر اینکه در ارایه خدمات سلامت هیچ نوع گرایش بیمار در ارایه نوع خدمت موثر نخواهد بود، گفت: امروزه آموزش اخلاق پزشکی از نمودهای حقوق شهروندی بیماران در حوزه سلامت است، ولی همچنان در این حوزه نیاز به کار بیشتری وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه در این حوزه گاهی به بیراهه رفته ایم و متاثر از فرهنگ های غلط عمل شده است، افزود: حرکت به سمت رعایت حقوق گروه های مختلف از اهداف والای انقلاب اسلامی امروز باید بیش از پیش در حوزه سلامت متبلور شود.
در دوازدهمین همایش ملی حقوق شهروندی با عنوان حقوق شهروندی و حقوق سلامت در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین المللی وزارت دادگستری، حجت الاسلام سیدطاها مرقاتی مشاور حقوق بشر اسلامی این معاونت، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از استادان حقوق و پزشکی و مسوولان دادگستری استان سمنان حضور داشتند.
دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، حدود 2 هزار و 600 دانشجو در هشت دانشکده دارد که 2 رشته در مقطع کاردانی، 18 رشته در مقطع کارشناسی، 10 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 2 رشته در مقطع پزشکی عمومی، پنج رشته در مقطع دکتری و پنج رشته دستیاری را شامل می شود، هفت بیمارستان و مرکز درمانی و آموزشی در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است.
6103 تهیه و انتشار: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*